کد خبر: 951698 A

سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: 25هزار نفر در استان برای دریافت مقرری بیمه بیکاری ناشی از کرونا ثبت نام ‌کرده اند که بعد از کار کارشناسی ۱۲ هزار نفر دارای شرایط دریافت بیمه بیکاری بودند که به مرور این مقرری را دریافت می کنند.

محمد‌رضا آمیان در گفت‌وگو با ایلنا اظهار داشت: یکهزار و 203میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات کرونایی به استان تخصیص یافته که براساس ۱۴رسته شغلی و زیر مجموعه ۷۲۰ شغل، افراد شناسایی و  تسهیلات به متقاضیان پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه در زمان تعطیلی کارخانه‌ها و اصناف به دلیل شیوع کرونا عده ای از کارگران و  کارفرمایان متضرر شده و کسب وکارهایشان دچار زیان شده، تصریح کرد: در آذربایجان غربی بیش از ۴۷هزار نفر مشمول بیمه ای کارگران، کارفرمایی و خویش فرمایی برای دریافت تسهیلات کرونایی ثبت نام کرده اند که بعد از پایش و استخراج اطلاعات از طریق تامین اجتماعی به افراد مشمول تسهیلات پرداخت می شود.

آمیان با تاکید بر اینکه تسهیلات کرونایی با سود۱۲درصد وباز پرداخت ۲۴ ماهه است، یاد آور شد: افراد مشمول می توانند از ۶ تا ۱۶میلیون تومان تسهیلات کرونایی دریافت کنند.

سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: ۲۵هزار نفر در استان برای دریافت مقرری بیمه بیکاری ناشی ازکرونا ثبت نام ‌کرده اند که بعد از کار کارشناسی  ۱۲  هزار نفر دارای شرایط دریافت بیمه بیکاری بودند که به مرور این مقرری را دریافت می کنند.

 

بیمه بیکاری کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر