کد خبر: 950910 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی از بازگشت 85 واحد تولیدی راکد به چرخه تولید تا پایان امسال در استان خبر داد.

غلامرضا بابایی در گفت‌وگو با ایلنا، بیان کرد: سال گذشته بر اساس سیاست‌های ابلاغی و حمایت‌های مدیریت ارشد استان بیش از 89 واحد راکد به چرخه تولید بازگشتند، همچنین در سال جاری نیز 85 واحد تولیدی راکد به چرخه باز می‌گردد و در این راستا 16 واحد تاکنون فعال شده است.

وی افزود: پس از ارزیابی عملکرد سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت کشور در سه ماهه اول امسال، آذربایجان‌غربی با تحقق کامل اهداف پیش‌بینی، توانست رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در سال جهش تولید برای سازمان‌های استانی متناسب با جهت‌گیری‌های اصلی وزارت شامل جهش تولید، اتمام طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام، توسعه صادرات و کنترل واردات و نیز مدیریت و تنظیم بازار، 12 برنامه عملیاتی تدوین شد.

بابایی بیان کرد: این برنامه‌های عملیاتی در راستای پنج محور توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، مدیریت واردات و توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی با اجرای نقشه راه معدن، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری و نیز تامین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری تدوین شد.

وی با اشاره به تنوع صادراتی از استان به ۱۵ کشور افزود: آذربایجان غربی دارای تنوع صادراتی است و امسال نیز حجم صادرات به کشورهای همسایه افزایش یافته است.

صنعت معدن تجارت آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر