کد خبر: 948890 A

معاون حمل و نقل جاده‌ای استان به ایلنا خبر داد:

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی‌گفت: برحسب میزان بار، لاستیک یارانه‌ای به خودروهای باری آذربایجان غربی واگذار می شود.

فروغ فاریابی در گفت‌ وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: تعداد رانندگان باری تا پایان تیرماه امسال نزدیک به ۲۸ هزار نفر ثبت شده است درحالی که این رقم در مدت زمان مشابه سال گذشته نزدیک به ۲۶ هزار بود و این رقم نشان از افزایش بیش از ۷ درصدی تعداد افراد شاغل در این حوزه دارد.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۸۹ درصد از سهمیه لاستیک در استان جذب شده به طوریکه نزدیک به ۱۱۹ هزار لاستیک سهمیه ای و بالغ بر ۱۰۲ هزار حواله لاستیک صادر شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی‌ادامه داد : بیشترین لاستیک جذب شده از سهمیه اعطایی مربوط به حوزه مسافری با نزدیک به ۹۸ درصد در سایز ۳۱۵ است.

فاریابی در مورد شرایط اعطای لاستیک تصریح کرد : برای تمام ناوگان به ازای طی مسافت ۲۰ هزار کیلومتر و هر ۳۰ روز یک جفت لاستیک توزیع می‌شود که قیمت لاستیک اعطایی بسیار پایین‌تر از قیمت بازار است.

وی همچنین با اشاره به تعداد ناوگان باری تا پایان تیرماه امسال یادآور شد : نزدیک به ۱۶ هزار ناوگان باری در این مدت در استان فعال بودند که این مقدار نیز نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بالغ بر ۷ درصد افزایش یافته است.

توزیع لاستیک میان رانندگان حمل و نقل جاده‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر