کد خبر: 948546 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون وسعت دریاچه ارومیه دو هزار و ۹۶۵ کیلومترمربع است و روند کاهشی آن ادامه دارد.

فرهاد سرخوش در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به اینکه تراز دریاچه ارومیه هم اینک 1271.60 متر مکعب است اظهار داشت: تراز دریاچه در سال گذشته در همین مدت 1271.58 متر مکعب بوده که حاکی از روند کاهشی وسعت دریاچه است.

وی تصریح کرد: هم اکنون وسعت دریاچه ارومیه دو هزار و 965 کیلومترمربع است در حالی که این وسعت در سال گذشته سه هزار و 16 کیلومترمربع بوده است.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی حجم دریاچه ارومیه را چهار میلیارد و یک میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: سال گذشته در مرداد ماه، حجم دریاچه چهار میلیارد و 25 میلیون مترمکعب بوده است.

به گزارش ایلنا، حجم دریاچه ارومیه در اواخر اردیبهشت امسال به میزان پنج میلیارد و  29 میلیون مترمکعب بود که هم اکنون با تبخیر آب و گرمای هوا، میزان حجم دریاچه به کمتر از سه میلیارد مترمکعب رسیده است.

مقرر شده است که اعتبارات مربوط به پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه شهریور امسال تخصیص یابد و سال 99 نیز تمامی پروژه‌‌های سخت‌افزاری آن به پایان برسد.

بزرگترین پروژه انتقال آب دی ماه امسال به دست رئیس جمهور و دیگر مسئولان کشوری و استانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

وسعت دریاچه ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر