کد خبر: 947894 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی آذربایجان‌غربی گفت: در مجموع،‌تعداد 453 نفر مبتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند.

جواد آقازاده در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تعداد 453 نفر مبتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند که 200 نفر از این تعداد به طور قطع مبتلا به کرونا و 253 نفر مشکوک به کرونا هستند.

وی از کاهش بیماران تحت مراقبت‌های ویژه خبر داد و افزود: تعداد 127 بیمار در آی سی یو‌ بیمارستان‌های استان بستری و تعداد 35 بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل  هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی آذربایجان‌غربی با اشاره به تعداد بیماران بستری شده طی 24 ساعت گذشته، عنوان کرد: طی 24 ساعت گذشته تعداد 94 نفر در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند که 19 نفر از این تعداد از ارومیه و 16 نفر از خوی بودند.

آقازاده وضعیت استان را در حالت هشدار عنوان کرد و افزود: اعمال محدودیت‌های کرونایی بر کنترل شیوع کرونا تاثیر مثبتی داشته است در این راستا باید بحث خود مراقبتی و استفاده از ماسک به طور جدی رعایت شود.

وی از ذبح غیربهداشتی قربانی در عید قربان گلایه و خاطرنشان کرد: همه باید مطیع مصوبات ستاد ملی کرونای کشور باشیم تا بتوانیم زنجیره شیوع کرونا را بشکنیم و آسیب این بیماری را کاهش دهیم.

 

علوم پزشکی استان اذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر