کد خبر: 945393 A

مژدهی فر به ایلنا خبر داد:

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه با بیان اینکه تمامی محل‌های نگهداری کارت شارژ اتوبوس مجاز به اخذ چهار درصد کارمزد و ارزش‌افزوده برای شارژ هستند گفت: این تصمیم براساس مصوبه شورای شهر ارومیه اتخاذ شده است.

مهدی مژدهی‌فرد در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به اینکه تمامی محل‌های نگهداری کارت شارژ اتوبوس مجاز به اخذ چهار درصد کارمزد و ارزش افزوده برای شارژ هستند اظهار داشت: این تصمیم بر اساس مصوبه شورای شهر ارومیه اتخاذ شده است.

وی با اشاره به مشکل تامین پول خرد برای مسافرت با اتوبوس توسط شهروندان تصریح کرد: زمانی که درصد نرخ کرایه اتوبوس ها افزایش می یابد باید این درصدها معقول باشد و با توجه به اینکه معمولا رانندگان به علت نداشتن پول خرد قادر به بازگرداندن بقیه کرایه مسافر نیستند، اگر سازمان نرخ کرایه را عددی رند در نظر گیرد، کرایه و درصد افزایش باید به صورت معقول بوده و نمی‌توان به یک باره قیمت ها را افزایش 45 درصدی داد.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: به همین سبب به شهروندان توصیه می‌شود که حتما نسبت به تهیه کارت بلیط الکترونیکی اتوبوس اقدام کنند تا در کرایه نقدی، مجبور به پرداخت هزینه اضافی نشوند.

وی با تاکید بر اینکه کارت بلیط الکترونیکی و نیز شارژ آن همواره در باجه‌ها وجود دارد بیان کرد: هر شهروندی که به باجه کارت بلیط الکترونیکی مراجعه کرده و آن باجه از ارائه کارت یا شارژ بلیط الکترونیکی امتناع کند، می‌توانند به سازمان مراجعه کنید.

به گزارش ایلنا، هم اکنون برخی شهروندان ارومیه‌ای از عدم ارائه شارژ و کارت بلیط الکترونیکی توسط باجه‌ها و نیز اخذ پول اضافه توسط رانندگان اتوبوس ناراضی هستند.

کارت شارژ اتوبوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر