کد خبر: 945306 A

امانی خبر داد:

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: کار برداشت هلو از سطح 5 هزار و 112هکتار از باغات استان آغاز شده است.

به گزارش ایلنا،عزیز امانی با بیان این مطلب افزود: پیش بینی می کنیم حدود 53 هزار و 676 تن محصول از سطح باغات هلو دراستان برداشت شود.

امانی تصریح کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده امسال در تولید محصول هلو حدود 13 درصد نسبت به سال گذشته افزایش تولید خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: در حال حاضر حدود 5 هزار و 112 هکتار از باغات هلو در استان بارور و 593 هکتار نیز غیر بارور هستند و عمده ارقام موجود در باغات استان شامل ارقامی مانند هلو زعفرانی، آلبرتا ، جی اچ هیل ، حاج کاظمی و انواع هلوهای انجیری از نوع زعفرانی ، عسلی هستند.

امانی با بیان اینکه هم اکنون کار برداشت ارقام زودرس هلو از باغات استان آغاز شده است، افزود: کار برداشت ارقام میان رس که اواخر تیر ماه آغاز شده تا اواخر مرداد ماه ادامه خواهد داشت و از اوایل شهریور ماه تا نیمه اول مهر ماه نیز ارقام دیررس این محصول برداشت خواهد شد.

مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: شهرستان‌های ارومیه ، میاندوآب ، سلماس و مهاباد جزو شهرستان‌هایی هستند که بیشترین سطح زیر کشت باغات هلو را دارند.

وی خاطر نشان کرد: بیش از 55  درصد سطح زیر کشت باغات هلو در شهرستان ارومیه واقع شده است.

 

آذربایجان غربی جهاد کشاورزی باغات امانی هلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر