کد خبر: 945254 A

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی‌گفت: نام‌نویسی دریافت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شد که رقم آن در استان ۱۵ میلیون تومان است.

سیدمحسن حمزه‌لو در گفت‌وگو با ایلنا، اظهار داشت: نام‌نویسی دریافت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شد که رقم آن در استان ۱۵ میلیون تومان است و متقاضیان واجد شرایط دریافت کمک ودیعه می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت تسهیلات بانکی کمک ودیعه اجاره مسکن اقدام کنند.

وی افزود: تسهیلات بانکی این موضوع  با نرخ سود 13 درصد و با سررسید یک ساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: برای رعایت اصول بهداشتی، جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال شهروندان،  ثبت‌نام از متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام می‌شود.

حمزه لو یادآور شد: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند کد ملی سرپرست خانوار را به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: شماره تلفن همراه برای ارسال پیامک باید به نام فرد متقاضی باشد و زمان تکمیل اطلاعات، پرداخت تسهیلات و وثایق لازم برای اخذ وام از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن اعلام می شود.

این مسئول با تاکید بر اینکه مبلغ این تسهیلات در استان ۱۵ میلیون تومان است، اذعان کرد: تسهیلات بانکی این طرح از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای آسیب‌دیده کرونا در نظر گرفته شده است.

حمزه لو تصریح کرد: داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا برای دریافت این تسهیلات الزامی است و متقاضیان باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کدرهگیری باشند.

خاطرنشان می‌شود گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه، کارگران و حقوق بگیران ثابت، با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های ۵ نفره و بیشتر، مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار هستند.

ودیعه مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر