کد خبر: 945178 A

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد:

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‎‌غربی با اشاره به اینکه این استان رتبه نخست را در اجرای طرح هوشمندسازی مدارس دارد، گفت: ۹۷ درصد از مدارس شهری استان در طرح هوشمندسازی مدارس به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

به گزارش ایلنا، قاسم جلیلی‌نژاد با اشاره به اینکه تامین شبکه پهنای باند مدارس آذربایجان‌غربی برای هوشمندسازی در ۲ فاز در حال اجراست، اظهار داشت: در بخش شهری از یک‌هزار و ۳۳۱ مدرسه، یک‌هزار و ۲۹۰ مدرسه با تکنولوژی ADSL به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

وی افزود: در بخش مدارس روستایی نیز از ۲ هزار و ۲۲۸ مدرسه روستایی، ۹۰۸ مدرسه در بستر ADSL به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‎‌غربی گفت: باقی مدارس طبق برنامه تا هفته نخست شهریور امسال از طریق اپراتورهای ارتباطی در بستر اینترنت سیار به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

جلیلی‌نژاد اضافه کرد: این طرح که در قالب تفاهم نامه بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش بوده، تا هفته نخست شهریور امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: مدیران مدارس با همکاران مخابراتی و اداره کل ارتباطات جهت برقراری هرچه سریع‌تر طرح همکاری های لازم را انجام دهند.

وی اظهار داشت: تمام موانع اجرای طرح توسط کمیته کارشناسی استان بررسی و احصا می‌شود تا مشکلی در اجرای روند این طرح به‌وجود نیاید.

زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی ارایه شده به روستاها و مناطق محروم استان از جمله خدمات ارزنده و دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک و ایجاد تسهیلات ارتباطی برای مردم مناطق محروم است.

هوشمند سازی مدارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر