کد خبر: 945163 A

جفایی مطرح کرد:

مدیر شهرک‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: توسعه شهرک های گلخانه ای در برنامه کاری جهاد کشاورزی آذربایجان غربی قرار دارد و تاکنون نزدیک به ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای ایجاد این شهرک‌ها هزینه شده ‌است.

به گزارش ایلنا، سعید جفایی با بیان این خبر افزود: در محدوده حوضه دریاچه ارومیه در شهرک‌هایی که‌ عرصه منابع طبیعی در نزدیکی شهرک‌های کشاورزی است، به ویژه در شهرستان‌های ارومیه، سلماس و بوکان اجرای گلخانه ها تصویب شده ‌است.

وی تصریح کرد: در سلماس توسعه ۵۰ هکتاری در دستورکار قرار دارد و جهاد کشاورزی در حال تملک زمین برای ایجاد فاز ۲ شهرک کشاورزی در این شهرستان است.

وی افزود: در بوکان نیز پلاک شهرک ۲۰۰ هکتاری نهایی شده و جهاد کشاورزی درصدد است تا ۵۰ هکتار دیگر نیز به این پلاک الحاق کند.

جفایی اضافه کرد: در ارومیه نیز برنامه ریزی برای افزایش ۵۰ هکتار در دست اقدام بوده و هم اکنون پلاک این گلخانه ۹۰۰ هکتاری است.

مدیر شهرک‌های کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: در محدوده آب‌های مرزی نیز تلاش‌هایی در زمینه بهره مندی از ظرفیت این آبها در استان در بحث گلخانه ها آغاز شده‌ است.

جفایی افزود:  ۱۰۰ هکتار زمین در شمال و جنوب استان آذربایجان غربی از جمله شهرهای ماکو، سردشت و پیرانشهر نیز در این راستا شناسایی شده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه این نوع کشت با استفاده از کمک های منابع طبیعی استان نیز جزو برنامه ها بوده و تمام پلاک های موجود در این راستا به جهاد کشاورزی معرفی شده است.

جفایی اظهار داشت: پیش بینی و تلاش ها بیانگر توسعه ۴۰۰ هکتاری در این عرصه است که در صورت تحقق، مساحت گلخانه‌های استان به یک هزار هکتار افزایش خواهد یافت.

مدیر شهرک های کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به شهرک های خصوصی کشاورزی، اضافه کرد: افرادی که اراضی بالای پنج هکتار دارند، در صورت تمایل می‌توانند در قالب شهرک گلخانه ای برنامه ریزی کنند و از مزایای آن بهره مند شوند و جهاد کشاورزی نیز از این افراد حمایت می‌کند.

وی گفت: در زمینه تاکنون نزدیک به ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای این شهرک‌ها هزینه شده‌ است.

مدیر شهرک‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی افزود: شهرک کشاورزی دریاس مهاباد، خلیفه‌لو نقده و چهار قلعه تکاب جزو شهرک‌هایی هستند که تکمیل شده‌اند ولی برای تکمیل زیرساخت مابقی شهرک‌ها ۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر مورد نیاز است.

کشت گلخانه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر