کد خبر: 942688 A

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی:

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی گفت: به منظور تسهیل رسیدگی به پرونده ها، سامانه پروفایل اقتصادی با قابلیت نمایش همه اطلاعات مؤدیان مالیاتی به صورت منسجم شامل اطلاعات هویتی، اقتصادی، خرید و فروش، صادرات و واردت، اموال و املاک و تراکنش های بانکی به زودی راه اندازی می شود.

به گزارش ایلنا، حسن کوماسی در جلسه آموزش فرایندهای نحوه رسیدگی به تراکنش های مشکوک بانکی که در سالن جلسات شهید امینی تشکیل شد، با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی به سرعت در حال تجهیز به سامانه‌های برخط فعالیت ها است، افزود: سلامت اداری، ساده شدن فرآیندهای رسیدگی و افزایش عدالت به پرونده های مؤدیان با راه اندازی سامانه پروفایل مؤدیان تقویت می شود.

وی با اعلام اینکه رسیدگی به تراکنش های بانکی مشکوک در مرکز استان متمرکز بود، ادامه داد: تمرکززدایی از فعالیت های رسیدگی به این پرونده ها، موجب ساده‌تر شدن امور برای مؤدیان و همکاران امور مالیاتی می‌شود.

کوماسی با اشاره به لزوم بالا رفتن کیفیت و کمیت رسیدگی به پرونده های تراکنش های مشکوک بانکی، اظهار کرد: تعدادی از پرونده های مربوط به تراکنش های بانکی مشکوک در استان در حال بررسی و طی مراحل قانونی و تعدادی نیز در مرحله رسیدگی برای وصول مالیات هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تمام تلاش ما برای تأمین درآمدهای دولت از محل مالیات است، گفت: مجموعه دستگاه های اجرایی برای رسیدن به این هدف یاریگر مجموعه امور مالیاتی هستند.

اداره امور مالیاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر