کد خبر: 942017 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: از شیوع کرونا در استان ۲۳ واحد تولید ماسک در استان مجوز دریافت کرده اند.

به گزارش ایلنا، غلامرضا بابایی بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون ۲۳ واحد تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۵۳۵ هزار و ۵۰۰عدد ماسک در استان مجوز تولید و فعالیت گرفته اند.

وی بااشاره به اینکه ارومیه بیشترین تعداد دریافت مجوز برای تولید ماسک را دراین ایام داشته، تصریح کرد: ۱۳ واحد تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۴۱۷ هزار عدد ماسک در ارومیه درایام کرونا فعالیت دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به اینکه میزان اشتغالزایی دراین واحد های تولیدی متغیر است، یاد آور شد: درمجموع دراین واحد ها حدودا ۲۶۰ نفر نیروی کار فعالیت دارند.

بابایی با اشاره به اینکه در اوایل شیوع کرونا و کمبود اقلام بهداشتی و ماسک با مشکلاتی مواجه بودیم، اظهار کرد:  باظرفیت سنجی به موقع،  صدور سریع مجوز فعالیت برای ۱۸ واحد جدید تولید ماسک و وارد شدن واحد های تولید اقلام بهداشتی، ماسک ودستکش درحال حاضر در تولید این محصولات و بویژه ماسک کمبودی نداریم.

وی یاد آور شد: در اوایل شیوع کرونا با کمبود مواد اولیه ازجمله پارچه مخصوص تولید ماسک مواجهه بودیم که با عقد قرار داد با کارخانه تولید پارچه مخصوص تولید ماسک و تامین مواد مورد نیاز این مشکل نیز برطرف شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با تاکید بر اینکه نظارت‌ها و بازرسی‌ها باهمراهی و همکاری با معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان انجام می شود، خاطر نشان کرد: در روزهای گذشته یک واحد صنفی فروش ماسک غیر مجاز توسط سازمان شناسایی و ازاین واحد متخلف تعداد ۳۰۳۰ عدد ماسک به ارزش بالغ بر۳۴ میلیون ریال کشف وتشکیل پرونده شده و به مراجع ذی صلاح جهت رسیدگی ارجاع شده است. 

 

کارگاه تولید ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر