کد خبر: 941941 A

مدیر لجستیک و حمل و نقل راه اندازی سامانه نوبت دهی هوشمند کامیون ها در مرز بازرگان، گفت: سامانه نوبت دهی برای کامیون ها با هدف تسهیل تردد در مرز و افزایش رفاه حال رانندگان با سرمایه گذاری بخش خصوصی در مرز بازرگان راه اندازی شد.

صفری در گفت‌وگو با ایلنا اظهار داشت: سامانه نوبت دهی برای کامیون ها با هدف تسهیل تردد در مرز و افزایش رفاه حال رانندگان با سرمایه گذاری بخش خصوصی در مرز بازرگان راه اندازی شد.

وی تصریح کرد: این سامانه با هدف کاهش حجم کاری، تسهیل تردد در مرز و افزایش رفاه حال رانندگان و با حجم سرمایه گذاری 400 میلیارد ریالی بخش خصوصی راه اندازی شده است.

صفری ادامه داد: طرح اولیه این سامانه از ابتدای سال 95 آغاز شد و از ابتدای مرداد بهره برداری از آن آغاز می شود که جابجایی 550 تریلی در روز از مزایای آن است که برای 30 نفر هم اشتغال زایی شده است.

وی یادآور شد: به زودی با بهره برداری کامل از طرح بزرگ نوبت دهی هوشمند کامیونها، علاوه بر ارائه خدمات رفاهی به رانندگان و ساماندهی خدمات، از صف کامیون ها در جاده ترانزیتی ماکو بازرگان جلوگیری و امنیت کالا و کامیونهای خروج از کشور در این محل تامین می شود.

این مسئول گفت: سرمایه گذاری در زیرساخت های مربوط به لجستیک و حمل و نقل بین المللی در محدوده منطقه آزاد ماکو یک دستور کار جدی سازمان منطقه آزاد است و همین طور زیرساخت های دیگر لجستیکی از قبیل احداث تیر پارک ها و مجموعه های لجستیکی مشمول انبارها که در منطقه هم از طریق سازمان منطقه آزاد و هم با مشارکت بخش های خصوصی از گذشته شروع شده و الان هم در حال انجام است.

به گزارش ایلنا سالانه از طریق مرز بازرگان به عنوان بزرگترین مرز زمینی کشورمان بیش از 300 هزار دستگاه کامیون تردد می کنند.

 

راهداری و حمل و نقل جاده ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر