کد خبر: 941914 A

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت: در سال جاری پیش بینی می شود ، ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه ماهی در مرکز بازسازی ذخایر ژنتیکی شهید کاظمی پلدشت‌ تکثیر و در منابع آبی ، مزارع پرورش ماهی و استخرهای دو منظوره کشاورزی در سطح استان رهاسازی شوند.

به گزارش ایلنا، محمد باقر قریشی بیان کرد: همه ساله به منظور حفظ و بازسازی ذخایر ارزشمند آبزیان منابع آبی استان انواع کپور ماهیان از جمله کپور، فیتوفاک، بیگ‌هد و آمور در مرکز بازسازی ذخایر ژنتیکی شهید کاظمی پلدشت ‌تکثیر و در دریاچه های پشت سدها و استخرهای چندمنظوره کشاورزی در سطح استان رهاسازی می‌شوند.

وی افزود: این ماهی ها پس از طی پنج ماه دوره پرورشی و رسیدن به  وزن 10 گرم در منابع آبی استان و استان های همجوار و بیش از ۲۲۰ مزرعه پرورش ماهی و استخرهای دو منظوره کشاورزی در سطح استان رهاسازی می شوند.

قریشی تصریح کرد: امسال نیز مثل هرسال تکثیر این ماهیان از ۲۰ اردیبهشت آغاز و در ۱۷ تیر به پایان رسیده‌  و از چهار گونه کپور ماهیان ۳۶ میلیون لارو تولید و در سطح ۳۰ هکتار استخر کشاورزی کشت شده است.

وی اضافه کرد: تولیدات استانی به کشورهای ترکیه، جمهوری خودمختار نخجوان و عراق صادر می‌شود.

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت : تولید لارو ماهی در استان با هدف تنوع بخشی و رونق تولید گونه های اقتصادی افزایش یافته است . سقف تولید لارو امسال از ۳۵.۶ میلیون قطعه به ۳۶.۵ میلیون قطعه افزایش داشته است.

 

انتهای پیام/
شیلات و آبزیان آذربایجان غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر