کد خبر: 933761 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی،خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی از وضعیت قرمز کرونایی استان خبر داد، افزود: لازم است مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند

جواد آقازاده در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تعداد 7944 مورد از افراد مبتلا به بیماری سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند که تعداد 257 نفر به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا و 537 نفر مشکوک به بیماری کرونا هستند.

وی تصریح کرد: تعداد 149 نفر از بیماران در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری شدند که 46 نفر از این تعداد به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند و وضعیت این بیماران وخیم گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به تعداد بیماران جدید بستری شده در طی 24 ساعت گذشته، عنوان کرد: در عرض یک روز تعداد 166 نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند که بیشترین آمار بستری شدگان مربوط به ارومیه به تعداد 47 نفر، بوکان 24 نفر، خوی 31 نفر، مهاباد 20 نفر، میاندوآب 11 نفر بودند.

آقازاده خاطرنشان کرد: بیماران بستری شده و مبتلایان به کرونا در استان افزایش یافته و استان در وضعیت قرمز قرار دارد. در حال حاضر از لحاظ درمانی مشکلی در این استان وجود ندارد و تمهیدات لازم برای افزایش تخت بیمارستانی انجام شده است. در این راستا توصیه می‌شود مردم بحث خود مراقبتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی  گرفته و از حضور در تجمعات به طور جدی اجتناب کنند.

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر