کد خبر: 933144 A

مژدهی فر به ایلنا خبر داد:

رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: از امروز نرخ جدید کرایه تاکسی و اتوبوس در شهر ارومیه ابلاغ شده و افزایش می‌یابد.

مهدی مژدهی‌فر در گفت‌وگو با ایلنا اظهار کرد: افزایش نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی مانند تاکسی و اتوبوس که باید در سال 99 رخ می‌داد، پس از طی مراحل قانونی امروز توسط معاونت سازمان حمل و نقل و بار و مسافر به رانندگان تاکسی و اتوبوس ابلاغ می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به نرخ تورم سالانه و افزایش نرخ وسایل یدکی خودرو، امسال نیز شاهد افزایش 15 تا 20 درصدی نرخ کرایه‌های وسایط حمل و نقل عمومی خواهیم بود.

وی افزود: تاکنون 25 نفر از رانندگان تاکسی و پنج نفر از رانندگان اتوبوس شهری ارومیه مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند.

رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه با اشاره به حمایت سازمان حمل و نقل شهرداری ارومیه از رانندگانی که به سبب شیوع کرونا دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند بیان کرد: تاکنون بسته کمک معیشتی 300 هزار تومانی در اختیار آنان قرار گرفته و رانندگان مبتلا به ویروس کرونا نیز از طریق بانک سینا مبلغ دو میلیون تومان وام گرفته‌اند.

مژدهی‌فر از وام یک میلیون تومانی بلاعوض به رانندگان اتوبوس خبر داد و گفت: تمامی رانندگان تاکسی و اتوبوس که دارای بیمه تامین اجتماعی هستند می‌توانند با مراجعه به سایت رفاه، برای وام 6 میلیون تومانی ثبت نام کنند.

افزایش کرایه اتوبوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر