کد خبر: 931533 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و موازین بهداشتی در استان دلیل اصلی ابتلا به بیماری کرونا در استان است.

جواد آقازاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته تعداد 752 نفر از بیماران به علت سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری شدند که تعداد 248 نفر به طور قطع به بیماری کرونا مبتلا و 504 نفر مشکوک به کرونا هستند.

وی با اشاره به بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته تعداد 144 نفر از بیماران مبتلا به کرونا بستری شدند که 44 نفر از بیماران در ارومیه، اشنویه سه، بوکان 13 نفر، پلدشت 2 نفر، پیرانشهر پنج نفر، چایپاره یک نفر، تکاب 11 نفر، خوی 23 نفر، سردشت 6 نفر، سلماس چهار نفر، مهاباد 15 نفر، میاندوآب 12 نفر، نقده هفت نفر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای راه‌اندازی 100 تخت آی سی  یو در استان انجام شده است، تصریح کرد: تعداد 140 نفر در بخش آی سی یو بستری هستند که 46 نفر از این بیماران متصل به دستگاه ونتیلاتور هستند.

آقازاده با اشاره با اینکه باید از بی تفاوتی نسبت به کرونا خارج شویم تاکید کرد: فاصله‌گذاری اجتماعی و موازین بهداشتی در استان به خوبی رعایت نمی‌شود و عدم رعایت موازین بهداشتی و برپایی مراسمات عروسی و عزا و حضور در تجمعات باعث افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا شده است در این راستا باید بحث خود مراقبتی جدی گرفته شود تا زنجیره ابتلا به بیماری کرونا شکسته شود.

به گزارش ایلنا، به دنبال وضعیت قرمز کرونایی در استان از امروز به مدت دو هفته محدودیت های جدیدی توسط ستاد مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی اتخاذ شده است.

فاصله گذاری اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر