کد خبر: 906753 A

با حضور جمعی از مسئولان استان؛

با حصور جمعی از مسئولان شهری و استانی مجتمع جدید بهداری زندان مرکزی ارومیه افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، در راستای ارتقاء سطح سلامت زندانیها و بهسازی و بهینه سازی اماکن فرسوده زندان باحضور حجت السلام و المسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و رجبی رئیس حفاظت واطلاعات دادگستری کل استان آذربایجان غربی، بروجنی مدیرکل زندانها، سهرابی مدیر زندان وجمعی از مسئولان، پروژه مجتمع بهداری زندان مرکزی ارومیه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

بعد از آیین افتتاحیه این پروژه مسئولان استانی از تمام واحدهای  این مجتمع بازدید کردند که  در اثنای این بازدید بروجنی مدیر کل زندانهای استان ضمن تقدیر و تشکر از حضور امام جمعه ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و اعضاء حاضر، توضیحات لازم  را در خصوص این پروژه ارائه کرد.

بروجنی گفت: بهداری قبلی زندان بسیار متفاوت از  پروژه جدید بود و با همکاری شبانه روزی همه همکاران متعهدم در زندان توانستیم ظرف چند ماه تلاش شبانه روزی این  مجتمع را به بهره برداری برسانیم .

وی افزود: مجتمع  بهداری زندان مرکزی ارومیه در زیربنایی به متراژ ۶۶۰ مترمربع  وایجاد ۱۱ تخت اورژانسی  با قابلیت افزایش تا سقف ۲۰ تخت خواب در مدت قریب به ۶ ماه کار شبانه روزی با محدودیت های بسیاری که  اصولا در زندانها وجود دارد  ساخته شد و امروز شاهد  افتتاح این پروژه بودیم.

مدیر کل زندانهای استان، با اشاره به ویژگیهای این پروژه اظهار داشت: برای ساخت مجتمع بهداری جدید کل فضای قبلی تخریب، بهسازی و بهینه سازی شد که این بهسازی ها شامل کف سازی با سرامیک پورسلان ، سرامیک دیواری  قائم، اجرای سیستم گرمایش از کف، رنگ آمیزی، ایجاد هواخوری برای اتاقهای ویژه TIB  وMDR، سفید کاری سقف، تعویض تمامی درب و پنجرهها، راه اندازی تاسیسات برقی، فنی و مهندسی، تخریب پارتیشنهای  فرسوده و … انجام شده است.

بروجنی در خصوص هزینه تجهیز داخلی مجتمع بهداری گفت: برای خرید تجهیزات از قبیل اکسیژن ساز، اتو کلاو، تخت خواب، تجهیزات اتاق مانیتورینگ، هواسازها، تجهیز دانداپزشکی، آزمایشگاه و… هزینهای بالغ بر ۴ میلیارد ریال صرف شده است همچنین کل هزینه کرد برای این پروژه از قبیل بهسازی و نصب تجهیزات  مبلغی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال است.

 در ادامه مدیر کل زندانهای استان از تلاش شبانه روزی همه همکاران که در بهسازی و ساخت پروژههای زندان تقدیر و تشکر کرد و گفت: البته در کنار این پروژه پروژههای دیگری نیز مانند بند نظامی، خوابگاه‌های ۴ جوانان سابق  نیز در دست ساخت و بهسازی و بهینه‌سازی است که انشاء الله در یکی دو ماه آینده شاهد افتتاح این پروژه نیز خواهیم بود.

آذربایجان غربی امام جمعه دانشگاه علوم پزشکی استان زندان سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر