کد خبر: 839867 A

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی:

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور ثبت‌نام این طرح در این استان تا ۱۰ روز آینده از اواسط آذرماه جاری آغاز می‌شود.

سید محسن حمزه‌لودر گفتگو با ایلنا بیان کرد: همزمان با اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور ثبت‌نام این طرح در این استان تا ۱۰ روز آینده از اواسط آذرماه جاری آغاز می‌شود.

حمزه لوافزود: تمامی طرح‌های اجرایی حوزه مسکن، بازآفرینی شهری پایدار، واگذاری اراضی در راستای تامین اقشار ویژه و طرح تامین مسکن «یکم» در قالب طرح اقدام ملی مسکن دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح برای اقشار کم‌درآمد در دو حوزه شهرهای زیر و بالای ۱۰۰ هزار خانوار اجرایی می‌شود، اظهار داشت: حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای آذربایجان‌غربی در نظر گرفته شده که از این میزان سهمیه استانی، چهار هزار و ۳۰۰ واحد توسط بازآفرینی شهری، چهار هزار و ۲۰۰ واحد از طریق بنیاد مسکن و ۱۲ هزار نیز توسط سازمان ملی زمین و مسکن احداث می‌شود.

وی اضافه کرد: واگذاری اراضی در این طرح به شکل گروهی امکان‌پذیر بوده و اجرای طرح اقدام ملی مسکن زمینه‌ساز رونق بازار مسکن و مشارکت بخش خصوصی است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: برای تامین اراضی مورد نیاز اجرای این طرح از ظرفیت‌های منابع طبیعی استفاده شده و همچنین اراضی مازاد تحت مالکیت دستگاه‌های اجرایی آزادسازی می‌شود.

حمزه‌لو تصریح کرد: نگاه دولت تدبیر و امید تامین مسکن و ایجاد سرپناه برای اسکان محرومان است و بر این اساس در مناطقی که خدمات زیربنایی و زمین آماده وجود دارد، اجرای طرح اقدام ملی می‌تواند موثر باشد.

وی تاکید کرد: در اجرای «طرح اقدام ملی مسکن» بنیادمسکن، راه و شهرسازی و بانک مسکن مشارکت دارند.

آذربایجان غربی بخش خصوصی دولت راه و شهرسازی مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر