کد خبر: 838763 A

معاون راه و شهرسازی آذربایجان غربی خبرداد:

معاون‌ساخت و توسعه راه و شهرسازی آذربایجان غربی‌گفت: پروژه ایمن سازی ورودی میاندوآب به طول ۵ کیلومتر و ۵۰۰ متر، به عنوان بخشی از طرح ملی احداث بزرگراه (ارومیه- مهاباد- میاندوآب) آماده بهره برداری است.

میرعبداله حسینی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا گفت: قطعه افتتاحی حدفاصل بازار امیرآباد به سمت میاندوآب از کیلومتر ۳۰۰+۱۲ الی ۸۰۰+۱۷ است که عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۳ شروع شده بود.

وی با بیان اینکه پل سه دهانه ده متری در این قطعه با نظارت اداره کل راه و شهرسازی استان احداث شده است، افزود: قسمت دوم این طرح از کیلومتر ۸۰۰+۱۵ الی ۸۰۰+۱۷ به طول ۲ کیلومتر توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اجرا شده است.

معاون ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی استان از نصب تابلو و علائم ایمنی در این قطعه خبر داد و گفت: عملیات خط کشی انجام شده و نصب نیوجرسی به طول یک کیلومتر و ۲۰۰متر از برنامه های آتی ایمن سازی این طرح است.

حسینی ادامه داد: اجرای این طرح راهسازی علاوه بر ارتقای شاخص های توسعه زیرساخت های جاده ای استان، شکوفایی حمل و نقل جنوب استان را موجب می شود.

وی تصریح کرد:  تاکنون ۹۵ کیلومتر از طرح ملی احداث بزرگراه ارومیه- مهاباد- میاندوآب به طول ۱۶۴ کیلومتر زیربار ترافیک رفته است.

به گزارش ایلنا اواسط آبان ماه سال جاری، مراسم بازگشایی قطعه ١ – پروژه ملی احداث بزرگراه ارومیه به مهاباد و میاندوآب به طول ۶.۵ کیلومتر با حضور مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی برگزار شد.

این قطعه شامل حدفاصل سه راهی حیدرآباد تاایستگاه سد حسنلو است و برای احداث و آسفالت این بخش از طرح ملی احداث بزرگراه ارومیه به مهاباد و میاندوآب ١١٠ میلیارد ریال هزینه شده است.

آذربایجان غربی بزرگراه ترافیک راه و شهرسازی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر