کد خبر: 837284 A

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: یک هیات تجاری از کشور ویتنام با هدف آشنایی با ظرفیت‌های این استان و توسعه مراودات اقتصادی به آذربایجان‌غربی سفر می‌کند.

 محمدمهدی شهریاری در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه این هیات طی هفته آینده به مدت ۲ روز در آذربایجان‌غربی حضور خواهد داشت، اظهار داشت: مسئولان، تجار و بازرگانان کشور ویتنام در این سفر با مسئولان ارشد آذربایجان‌غربی دیدار می‌کنند تا زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این استان مورد بررسی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: دیدار با بازرگانان آذربایجان‌غربی و بازدید از ظرفیت‌های اقتصادی این استان از دیگر برنامه‌های سفر هیات ویتنامی به استان خواهد بود.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: بازرگانان ویتنامی بیشتر محصول سیب آذربایجان‌غربی را خواستار هستند و باید از این فرصت برای رونق اقتصادی این استان بهره لازم را برد و گام‌های موثری را در این راستا برداشت.

شهریاری اظهار داشت: سفر این هیات تجاری فرصت خوبی است تا طرفین ضمن آشنایی با ظرفیت‌های اقتصادی یکدیگر به تبادل اطلاعات و ایجاد زمینه همکاری‌های مشترک با یکدیگر بپردازند.

به گزارش ایلنا، آذربایجان‌غربی در حقیقت دروازه ایران به سمت اروپاست و در امتداد ۹۶۷ کیلومتر از مرزهای ایران با کشورهای عراق، ترکیه و جمهوری‌ خودمختار نخجوان قرار دارد و از معادن غنی و متنوع، کشاورزی بالفعل و ظرفیت صنعتی بالقوه برخوردار می‌باشد؛ این استان از جمله استان‌های مرزی کشور بوده که دارای ۹ گمرک و پنج پایانه مرزی است.

 

 

آذربایجان غربی ایران سرمایه کشاورزی ویتنام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر