کد خبر: 832165 A

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی بیان کرد: کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برای هفته کتاب و کتاب خوانی ۲۶ عنوان برنامه شاخص در قالب بیش از ۱۰۰ مورد برگزار می کند.

 به گزارش ایلنا، جواد زاهدی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب برگزار شد، اظهار داشت: کتاب یکی از مظاهر رشد فرهنگی جامعه است و در کانون به عنوان کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان پرداختن به این اصل از وظایف مهم کانون است.

وی، افزود: ۲۳ آبان تا یک آذر سال جاری به عنوان هفته کتاب نامگذاری شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این برنامه ها در ۲۳ مرکز ثابت، ۸ مرکز سیار و ۴ مرکز پستی طراحی و اجرایی می شود، ابراز کرد: مسابقه عکس از برنامه های اصلی است که امسال لحظات متعالی کودکان سوژه مسابقه عکاسی بوده و در پایان با برپایی نمایشگاه این تصاویر در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

زاهدی با بیان اینکه «یک کتاب؛ یک خاطره» عنوان برنامه دیگر است، گفت: اهدای کتاب در مدارس و مساجد و بیمارستان ها، برپایی کارگاه های چگونه کتابخوان شویم، کارگاه ساخت شخصیت های عروسکی، اجرای نمایش عروسکی از کتابهایی که کودکان در کانون آن ها را خوانده اند و نیز تقدیر از نویسندگان کوچک امسال در برنامه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشتمل بر بخش های فرهنگی، ادبی، هنری، علمی و دینی  است، افزود: دیدار کودکان علاقه‌مند با نویسندگان کودک در قالب برنامه های «به صرف کتاب»، برگزاری جلسات نقد کتاب، ایستگاه کتابخوانی «لحظه هایم با کتاب»، نامه کودکان و نوجوانان به نویسندگان در راستای تسهیل رابطه بین کودکان و نویسندگان کودک، برگزاری جشن کتاب، بازدید از انتشارات و چاپخانه‌ها و آشنایی با فعالیت و نحوه تولید کتاب و برگزاری نمایشگاه‌های کتاب با تخفیف از جمله برنامه های هفته کتاب در استان به شمار می رود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی ادامه داد: در شهرهای مختلف استان نمایشگاه های کتاب دایر خواهد شد که طی آن در تمام مراکز کانون در شهرها کتب مختلف عرضه می شوند.

زاهدی تاکید کرد: ۲۵ آبان عضویت در کتابخانه های کانون به صورت رایگان انجام می شود.

وی اذعان کرد: آذربایجان غربی ۲۵ و ۲۶ آبان میزبان قصه گویانی از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین به تعداد ۲۵ قصه گو خواهد بود که با حضور داوران ملی رقابت می کنند و ۵ قصه گو برای شرکت در جشنواره ملی و بین المللی قصه گویی انتخاب خواهند شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی افزود: در این هفته، پیک امید در دو روستا از روستاهای محروم  قره ضیاء الدین و روستای حکی از بخش سیلوانای ارومیه فعال می شود.

به گزارش ایلنا امسال ۴۳۸ هزار نفر در برنامه های کانون طی ۷ ماه سال جاری حضور یافته اند و طی این مدت بیش از ۱۵۰ هزار جلد کتاب به امانت داده شده، ۲۲ هزار عضو جدید و تمدید شده طی ۷ ماه گذشته به کانون افزوده شدند.

آذربایجان غربی شاخص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کودکان و نوجوانان کتاب خوانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر