کد خبر: 828031 A

با نیت ساخت مسجد و خانه عالم صورت گرفت؛

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد گفت: سه وقف جدید توسط یک واقف‌خیراندیش در روستای گرده‌بردان مهاباد با نیت ساخت مسجد و خانه عالم ثبت شد.

سیدحسین مقتدر رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد در گفت‌وگو با ایلنا در ارومیه با اشاره به ثبت سه وقف جدید در نخستین روز از هفته وقف در مهاباد اظهار کرد: واقف خیراندیش« احمد مینا» در روستای گرده‌بردان، سه وقف جدید را به ثبت رساند.

وی تصریح کرد: نیت این موقوفات احداث مسجد زنانه روستا در 250 متر و به ارزش 800 میلیون ریال، ساخت خانه عالم در 140 متر و به ارزش 500 میلیون ریال و نیز 100 متر زمین برای احداث دفتر کار دهیاری و شورای اسلامی این روستا به ارزش 400 میلیون ریال بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه مهاباد گفت: از ابتدای امسال 15 وقف در شهرستان مهاباد به ثبت رسیده و با توجه به اعتمادسازی‌های انجام گرفته و تبلیغ اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان، واقفان خیراندیش اقدام به وقف، در مناطق بدون مسجد و خانه عالم می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، مهاباد از جمله شهرستان‌های آذربایجان‌غربی در جنوب استان است که همه ساله تعداد بسیاری وقف در آن به ثبت می‌رسد.

اداره اوقاف و امور زمین شورای اسلامی مسجد ساخت مسجد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر