کد خبر: 826783 A

پیری به ایلنا خبر داد:

سرپرست فرماندهی مرزبانی استان آذربایجان غربی از کشف 156کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین توسط مرزداران این استان خبر داد.

سرهنگ"فردین پیری" در گفت وگو با ایلنا با تشریح این خبر گفت: در راستای مبارزه جدی با قاچاق و انسداد نوار مرزی، مزرداران هنگ سلماس با اجرای گشت و کمین هدفمند با استفاده از دستگاه‌های اپتیکی و الکترونیکی توانستند مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را حین خروج از نوار مرزی کشف کنند.

وی افزود : مرزداران در حین پایش نوار مرزی متوجه خروج 4 نفر حامل بار قاچاق در ارتفاعات شده و نسبت به دستگیری آنان مبادرت کردند.

سرهنگ پیری با بیان اینکه قاچاقچیان با دیدن سرعت عمل مرزبانان بلافاصله متواری شدند،افزود: قاچاقچیان با استفاده از صعب العبور و کوهستانی بودن منطقه از محل متواری شدند که در بررسی از محل مقدار 80 کیلو کرم مواد مخدر از نوع هروئین کشف شد.

سرپرست فرماندهی مرزبانی استان در ادامه گفت : همچنین مرزداران غیور و پرتلاش مرزبانی استان در حین گشت زنی در نوار مرزی متوجه بسته ای مشکوک در کانال موانع مرزی شده و در بررسی بیشتر مقدار 27 کیلو گرم مواد مخدر از نوع هروئین کشف کردند.

سرهنگ پیری اذعات کرد: مرزداران هنگ ارومیه نیز در حین پاسداری و انسداد نوار مرزی با استفاده از تجهیزات اپتیکی و الکترونیکی در عملیاتی موفقیت آمیز توانستند مقدار 49 کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین و یک رأس دواب بدون راکب را کشف و مهار کنند.

سرپرست فرماندهی مرزبانی استان آذربایجان غربی در پایان با اشاره به کشف 156 کیلو گرم مواد مخدر خاطر نشان کرد:هرگز اجازه نمی دهیم سوداگران به اهداف شوم خود برسند و جوانان پاک جامعه را به گرداب مواد مخدر گرفتار کنند چرا که مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با نثار خون صدها شهید در این راه مبارزه کرده و خواهد کرد.

گفتنی است دستگیری و شناسایی متهمان این پرونده ها در دستور کار ماموران مرزبانی قرار گرفته است.

آذربایجان غربی جامعه جمهوری اسلامی ایران گرداب مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر