کد خبر: 824961 A

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۸۴۸ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار قاچاق در استان کشف شد گفت: در این ارتباط یک نفر نیز دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی راهی زندان شد.

مسعود خرم‌نیا امروز در گفت‌وگو با ایلنا در ارومیه با اشاره به مهم‌ترین کشفیات انجام شده در یک ماه گذشته در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: پس از آنکه خبری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر فعالیت افرادی در کار قاچاق البسه و توزیع آنها در اختیار نیروهای انتظامی قرار گرفت اقدامات لازم برای بررسی صحت و سقم این خبر آغاز شد.

وی با بیان اینکه با کمک اطلاعات فنی و پلیسی افراد مورد نظر شناسایی شدند، افزود: این افراد پنج نفر بودند که اقدام به خرید و فروش البسه قاچاق می‌کردند و با کسب مجوز قضایی بازرسی‌های لازم از محل نگهداری البسه‌های قاچاق انجام و طی آن چهار هزار و ۹۹۴ ثوب لباس کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ارزش ریالی این البسه‌های قاچاق برابر با ۱۹ میلیارد ریال بوده است، ادامه داد: پلیس در راستای حمایت از تولیدات داخلی با همکاری مردم با جدیت با قاچاقچیان مقابله کرده و این موضوع را در اولویت اقدامات خود قرار داده است.

وی در ادامه از کشف ۲۹۲ حلقه لاستیک قاچاق در بوکان خبر داده و تصریح کرد: این لاستیک‌ها در حال بازرسی‌ از خودروهای عبوری در محور جاده حسار به بوکان از یک دستگاه کامیون کشف شد.

خرم‌نیا ضمن اشاره به دستگیری راننده این کامیون و ضبط لاستیک‌های قاچاق ارزش ریالی آنها را برابر با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرد.

وی در ادامه به کشف سیگارهای قاچاق به ارزش بیش از ۶ میلیارد ریال در محور سردشت به بانه و بالعکس اشاره کرد و گفت: ماموران انتظامی در حال انجام وظیفه این سیگارهای قاچاق را از داخل یک دستگاه خودرو تویوتا ۳ اف در حال حرکت در این مسیر کشف کردند.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در این عملیات ۸۴۸ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار قاچاق کشف شد، خاطرنشان کرد: در این ارتباط یک نفر نیز دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی راهی زندان شد.

 

آذربایجان غربی خودرو زندان فرمانده انتظامی سیگار قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر