کد خبر: 822960 A

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: امسال دولت برای تکمیل طرح‌های احیای دریاچه ارومیه در سال جاری ٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار تصویب کرده است همچنین کشت گیاهان کم‌آب‌بر از برنامه‌های ترویجی اولویت‌دار برای احیای دریاچه ارومیه است.

به گزارش ایلنا از ارومیه، پیمان آرامون امروز در ششمین جلسه بورد مدیریت مشارکتی مرکز منطقه‌ای رامسر در مرکز و غرب آسیا با اشاره به اینکه هم‌ اکنون مساحت دریاچه ارومیه حدود دو هزار و ۸۰۰ کیلومترمربع است، اظهار کرد: وسعت دریاچه ارومیه نسبت به مشابه سال گذشته یک‌ هزار و ۱۰۵ کیلومترمربع افزایش یافته است.

وی افزود: تخصیص اعتبار جدید برای احیای دریاچه ارومیه نشان از عزم جدی دولت در راستای حفاظت از محیط زیست دارد و جوامع محلی نیز باید همگام با دولت برای احیای دریاچه وارد میدان شوند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه کشت گیاهان کم‌آب‌بر از برنامه‌های ترویجی اولویت‌دار برای احیای دریاچه ارومیه است، بیان کرد: علاوه بر آن امسال دولت برای تکمیل طرح‌های احیای دریاچه ارومیه در سال جاری ٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار تصویب کرده است.

وی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی در جوامع محلی برای پیشبرد اهداف ستاد احیای دریاچه ارومیه دارای اهمیت بوده و طرح احیای این دریاچه با اهتمام ویژه دولت از سال ۹۳ طرح‌ریزی و اجرا شد و شاهد موفقیت اجرای طرح‌های تثبیت و احیا دریاچه ارومیه هستیم.

آرامون تصریح کرد: اقدامات عمرانی و بارش‌های اخیر سبب شد تا شرایط دریاچه نسبت به سال‌های گذشته مطلوب باشد و در حال حاضر ارتفاع دریاچه نسبت به پارسال ۱۰۳ سانتی متر بالاتر است.

 

آذربایجان غربی حفاظت از محیط زیست دریاچه ارومیه دولت غرب آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر