کد خبر: 822268 A

رئیس حوزه هنری آذربایجان‌غربی گفت: نخستین سینمای تخصصی کودک شمال‌غرب کشور مجهز به آخرین امکانات سینمایی در ارومیه ساخته می‌شود.

به گزارش ایلنا از ارومیه احد هوشمند قره‌باغ در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: نخستین سینمای تخصصی کودک  شمال‌غرب کشور در پردیس سینمایی ارومیه ساخته می شود.

وی با بیان اینکه  پردیس سینمایی ارومیه در محل سینما آزادی ساخته خواهد شد، افزود: راه‌اندازی سیستم صوتی دالبی و استفاده از صندلی های vip در سالن اصلی و ساخت نخستین سالن سینمایی تخصصی کودک شمال‌غرب کشور در این پردیس از جمله اقدامات خواهد بود.

رئیس حوزه هنری افزود: پیش‌بینی می‌شود پردیس سینمایی آزادی ارومیه تا اردیبهشت ماه ۹۹ به بهره‌برداری برسد، این پردیس دارای ۶ سالن سینما و ۹۰۰ صندلی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر ساخت پردیس سینمایی بازسازی و مجهز کردن سینما انقلاب با ۶۵۰ صندلی و سینما ایران با ۵۵۰ صندلی در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: هزینه های ساخت و  بازسازی‌ها برابر با ۱۵ میلیارد تومان است.

هوشمند با بیان اینکه برای ساخت و بازسازی این سینماها سازمان سینمایی حوزه هنری، موسسه بهمن سبز و سینما شهر مشارکت دارند، تصریح کرد: برای این کار از محل اعتبارات استانی نیز استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه حوزه هنری آذربایجان‌غربی ۱۳ سینما تحت مالکیت دارد، خاطرنشان کرد: از این تعداد سه سینما در ارومیه سه سینما در خوی یک سینما در ماکو، یک مورد در شاهیندژ،  یک سینما در سلماس، یک سینما در اشنویه و یک سینما نیز در نقده قرار دارد که از بین این تعداد سینماها تنها سینماهای ارومیه فعال هستند.

وی با اشاره به رشد ۵۰ درصدی  مخاطبان سینما افزود: در سال ۹۶ مخاطبان سینما در ارومیه برابر با ۷۵ هزار نفر بوده است، این آمار در سال ۹۷ به بیش از ۱۱۲ هزار نفر رسید.

 

آذربایجان غربی اصحاب رسانه انقلاب ایران سالن اصلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر