کد خبر: 820993 A

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربری آذربایحان غربی بیان کرد: این دانشگاه در سطح کشور با انجام فعالیت‌های مهارت‌آموزی و باکیفیت، در حوزه کارآفرینی از جایگاه 72، به پله 13 ارتقاء یافت.

به گزارش ایلنا از ارومیه، میرحسن رسولی صدقیانی عصر امروز در آیین تجلیل از برگزیدگان پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اظهار کرد: در این نمایشگاه که در 48 غرفه  برگزار شد، توانمندی‌ها و دستاوردهای مختلفی از مراکز مختلف دانشگاهی و کارآفرینان در معرض دید عموم قرار گرفت.

وی افزود: در این نمایشگاه، ایجاد بستر تعامل بین کارآفرینان و انتخاب کارآفرینان برتر برای شرکت در نمایشگاه‌های کشوری از اهداف مورد نظر بوده و خوشبختانه امسال، دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی، مشارکت سه برابری نسبت به سال گذشته در غرفه‌ها داشتند.

 رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌غربی با اشاره به اهداف برگزاری نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌غربی گفت: ایجاد روحیه نشاط و امید در بین کارآفرینان و فراهم کردن فضای مشارکت در بین آنها و رونق تولید و اشتغال در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی از اهداف برگزاری نمایشگاه بوده است.

رسولی صدقیانی افزود: در این نمایشگاه، ایجاد بستر تعامل بین کارآفرینان و انتخاب کارآفرینان برتر برای شرکت در نمایشگاه‌های کشوری از اهداف مورد نظر بوده و خوشبختانه امسال، دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی، مشارکت سه برابری نسبت به سال گذشته در غرفه‌ها داشتند.

وی بیان کرد: این دانشگاه در سطح کشور با انجام فعالیت‌های مهارت‌آموزی و باکیفیت، در حوزه کارآفرینی از جایگاه 72، به  پله 13 ارتقاء یافت.

رسولی صدقیانی  به موضوعاتی مانند تحقیق و پژوهش در حوزه کارآفرینی و مهارت‌آموزی  اشاره کرد و افزود: این دو مقوله در حوزه  کار آفرینی از  اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از  مشکلات اشتغال‌پذیری دانشگاه‌ها، پایین بودن مهارت و تخصص برای ورود به بازار کار است اظهار کرد: بی‌شک اگر آموزش‌ها به صورت سنتی باشد و از روش‌های منسوخ گذشته استفاده شده باشد نتیجه‌ای عاید نمی‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه 70 تا 75 درصد دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی و کاربردی شاغل هستند، تصریح کرد: 40 درصد از این دانش‌آموختگان در حوزه تخصصی و تحصیلی خود مشغول به کار هستند.

 

آذربایجان غربی اشتغال بازار کار رهبر معظم انقلاب اسلامی پنجمین نمایشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر