کد خبر: 814209 A

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی از پیش‌بینی برداشت 7هزار و 361 تن گردو از باغات استان خبر داد.

 اکبر کرامتی امروز در گفت‌وگو با ایلنا در ارومیه، اظهار کرد: سطح زیر کشت باغات گردو در استان پنج هزار و 141 هکتار است که از این میزان سطح زیر کشت، چهار هزار و 332 هکتار بارور و  809 هکتار غیر بارور است.

وی با اشاره به میزان گردوی برداشتی در سال گذشته از باغات آذربایجان غربی تصریح کرد:  بر اساس برآوردهای انجام شده، میزان تولید گردو در استان در سال جاری نسبت به سال گذشته به دلیل سرمازدگی بهاره و عدم بارآوری درختان 22 درصد کاهش یافته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی ادامه داد: شهرستان ارومیه با تولید دو هزار و 139 تن در سطح 609 هکتار، رکورد دار تولید گردوی استان در سال گذشته بود ، تصریح کرد: شهرستانهای مهاباد با تولید 1270 تن، پیرانشهر با تولید 686 تن  و خوی با تولید 528 تن عمده شهرستانهای تولید کننده گردو در استان هستند .

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی رتبه ۹ کشور را در تولید گردو دارد گفت: این استان از نظر تولید گردوی با کیفیت و مجهز بودن به تکنیک های جدید تولید ازجمله دستگاه های برداشت،تولید نهال گردوی پیوندی، سرشاخه کاری درختان و وجود کارشناسان صاحب نظر رتبه اول کشور را کسب کرده است.

 

برداشت گردو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر