کد خبر: 810288 A

جامعی در گفت و گو با ایلنا:

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: سال تحصیلی گذشته تعداد 61 هزار و 455 دانش‌آموز کلاس اولی در سطح استان وجود داشت که پیش‌بینی می‌شود امسال به تعداد 62 هزار دانش‌آموز افزایش یابد.

میرصادق جامعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارومیه، با اشاره به اینکه سال تحصیلی گذشته تعداد 46 هزار و 109 نوآموز پیش دبستانی در سطح استان وجود داشت، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال به تعداد 50 هزار نوآموز افزایش یابد.

وی افزود: سال تحصیلی گذشته تعداد 61 هزار و 455 دانش‌آموز کلاس اولی در سطح استان وجود داشت که پیش‌بینی می شود امسال به تعداد 62 هزار دانش‌آموز افزایش یابد.

معاون آموزش ابتدائی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی، همچنین به برپایی آیین زنگ شکوفه‌ها و غنچه‌ها اشاره کرد و گفت: هدف از برپایی آیین زنگ شکوفه‌ها و غنچه‌ها در ۳۱ شهریور، ایجاد فضای پرشور و هیجان برای نوآموزان، ایجاد انگیزه و علاقه برای حضور در مدرسه، آشنایی مقدماتی در نوآموزان با محیط و فضای کلاس و قوانین و مقررات مدرسه است.

وی با بیان اینکه اولین روز آغاز مدرسه و حضور نوآموزان در مدرسه از روزهای پرخاطره و بیادماندنی برای آنهاست، افزود: رویکرد برنامه‌های این روز باید نوآموز محور باشد

به گزارش ایلنا بر اساس آمار سال تحصیلی گذشته ۵۳هزار بازمانده از تحصیل (۶ تا ۱۶ سال) طبق محل تولد افراد در آذربایجان غربی وجود دارد که از این تعداد ۸ هزار و ۷۰۰ نفر شناسایی شده اند.

 فقر اقتصادی و فرهنگی خانواده ها از عمده دلایل بازماندن کودکان از تحصیل است، عمده افراد بازمانده از تحصیل مربوط به متوسطه دوره دوم است و تنها حدود ۲هزار نفر از آمار بازماندگان از تحصیل به کودکان دوره ابتدایی مربوط می‌شود.

آذربایجان غربی آموزش و پرورش تولد دانش آموز سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر