کد خبر: 809644 A

دهقان به ایلنا خبر داد:

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: 103 هزار و 384 واحد تولیدی، توزیعی و خدماتی در آذربایجان‌غربی فعالیت می‌کنند.

محمد دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ارومیه اظهار کرد: از مجموع واحدهای صنفی استان، ۲۰ هزار و ۵۶۷ واحد در بخش تولیدی، ۴۹ هزار و ۹۷۱ واحد در بخش توزیعی، ۱۳ هزار و ۶۴۹ واحد در بخش خدماتی و ۱۹ هزار و ۱۹۷ واحد نیز در بخش خدماتی و فنی فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: این تعداد واحد پروانه‌دار در قالب ۱۷ اتاق اصناف و ۲۳۵ اتحادیه صنفی فعالیت می‌کند.

سرپرست سازمان صنعت و معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت کسب و کارهای مجازی در آذربایجان‌غربی گفت: در این بخش نیز هم‌اکنون ۹۰۵ واحد دارای نماد در این استان وجود دارد که ۴۰۲ واحد از این تعداد معتبر است.

وی با بیان اینکه ۲۳ مجتمع صنفی نیز در آذربایجان‌غربی فعال است، ادامه داد: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۴۶ واحد صنفی در این مجتمع‌ها فعالیت می‌کند.

دهقان گفت: طرح راه‌اندازی ۱۹ مجتمع صنفی جدید نیز در این استان در دست مطالعه است که با راه‌اندازی آنها ۲ هزار و ۸۹۷ واحد صنفی جدید راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: اصناف با بخش تولید، خدمات و سایر بخش‌های مربوطه یک زنجیره اقتصادی را تشکیل داده‌اند و موجب توسعه اشتغال و چرخه اقتصاد در سطح جامعه می‌شوند. 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی ادامه داد: اصناف و بازاریان در ایجاد و توسعه اشتغال در کل کشور نقش بسزایی داشته‌اند و ارتقای شغلی آنان، این اثرگذاری را بیشتر می‌کند و این سازمان در این راستا نهایت تلاش و همکاری را با اتاق اصناف دارد.

آذربایجان غربی اقتصاد تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت و معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر