کد خبر: 809513 A

کاظمی به ایلنا خبر داد:

رئیس اتحادیه کیف وکفش فروشان ارومیه گفت: قیمت کیف و کفش 10الی15 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

یعقوب کاظمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه افزایش قیمت کیف و کفش از ابتدای سال اعمال شده ادامه داد: باتوجه به نزدیکی به آغاز مدارس هیچ افزایش قیمتی نداشته ایم و حتی گاها فروشندگان در بازار رقابتی با سود کمتری اجناس را به فروش می رسانند.

وی با اینکه 90 درصد اجناس بازار تولید داخلی است، گفت: تنها  10 درصد کیف و کفش موجود در بازار چینی هستند که از شهرهای پیرانشهر، سردشت و بانه وارد می شوند.

کاظمی فروش کیف و کفش چینی در زیر پل ها و معابر عمومی توسط دست فروش را ظلمی بزرگ در حق تولید کننده داخلی عنوان کرد.

رئیس اتحادیه کیف وکفش فروشان ارومیه تعداد واحدهای تولیدی فعال کفش در ارومیه را در حدود ۱۰ واحد اعلام کرد واظهار کرد: برخی واحدهای تولیدی با وجود کیفیت بالای محصولات تولیدی بدلیل نوسانات ارز و مشکلات اقتصادی نیمه فعالند و آنگونه که انتطار می‌رود تولید در سطح وسیعی ندارند.

وی از عدم همکاری بانک‌ها در اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی در راستای حمایت از تولید ملی گفت: از سال گذشته ۳ تا ۴ واحد تولیدی کفش به دلیل افزایش ۲۰ درصدی قیمت مواد اولیه کیف و کفش از جمله چسب و مواد پلاستیکی، همچنین قیمت کارگر و بیمه تعطیل شده و یا نیمه فعال‌اند.

کاظمی با اشاره به وضعیت خرید و فروش ۵ ماهه نخست سال جاری در ارومیه افزود: وضعیت بازار خرید و فروش اگر چه تولید کنندگان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند ولی از آغاز سال جاری خوب بوده و با توجه به آغاز مدارس پیش‌بینی می‌شود تا 5 و 6 مهر بهتر از وضعیت کنونی شود.

افزایش قیمت بازار خرید و فروش حمایت از تولید ملی کفش کیف و کفش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر