کد خبر: 808618 A

رئیس اتحادیه پوشاک و خیاطان ارومیه خبرداد:

رئیس اتحادیه پوشاک و خیاطان ارومیه از افزایش 80 درصدی قیمت فرم مدارس در ارومیه خبرداد.

داوود پورعلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب افزود: نوسانات اخیر ارزی در کشور باعث افزایش 80 درصدی قیمت یک دست لباس فرم مدارس شده است.

پور علی با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی و نوسانات ارزی باعث افزایش 70 درصدی قیمت پارچه شده است، تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون قیمت مواد اولیه همچون نخ و سوزن و دکمه 3 برابر شده که در افزایش قیمت لباس فرم مدارس موثر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی پارچه های استفاده شده در لباس فرم مدرسه کاملا ایرانی بوده و هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد، خاطر نشان کرد: متاسفانه مواد اولیه تهیه پارچه، خارجی بوده و کارخانه ها برای تهیه مواد اولیه با مشکل مواجه هستند.

رئیس اتحادیه پوشاک و خیاطان ارومیه با اشاره به اینکه قیمت یک دست لباس فرم مدرسه دخترانه از 87 هزار تومان تا 120 تومان با توجه به سایز متغیر است، اظهار کرد: عرضه لباس فرم مدارس با قیمت 700هزار تومان که در روزهای اخیر خبرساز شد احتمالا مربوط به کت و شلوار فرم است.

پور علی در خصوص نحوه نظارت بر کار تولیدی های دوخت لباس فرم مدرسه یادآور شد: اکیپ های سیار از طرف اتحادیه و سازمان صنعت و معدن استان در قیمت گذاری و عرضه لباس نظارت دارند و تاکنون چند مورد شکایت به اتحادیه گزارش شده که بیشتر به دلیل سایزبندی و قیمت بوده که باحضور بازرسان رفع شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 120 واحد تولیدی و تک دوز لباس دارای پروانه با اشتغال 700 نفر در ارومیه فعال هستند، افزود: تعداد 91 واحد تولیدی در ارومیه لباس فرم مدارس می دوزند.

رئیس اتحادیه پوشاک و خیاطان ارومیه با اشاره به اینکه تولیدی های لباس در ارومیه در یک جنگ اقتصادی سخت به سر می برند، ادامه داد: متاسفانه عرضه لباس در تاناکورای ارومیه که بیشتر لباس ترک و چینی هستند، عدم فرهنگ‌سازی برای استفاده از لباس دوخت داخل، باعث شده از سال گذشته تاکنون 8 واحد تولیدی در ارومیه به دلیل مشکلات مالی و عدم فروش محصول تعطیل شوند.

پورعلی خاطرنشان کرد: اگر به تولیدی‌های ارومیه بها داده شود و مسئولان حمایت‌های مالی و کاری از تولیدی‌های ارومیه داشته باشند، این تولیدی‌ها پتانسیل و توانایی رقابت با تولیدی های بزرگ کشور را دارند.

اشتغال سازمان صنعت و معدن شرایط اقتصادی قیمت گذاری مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر