کد خبر: 803372 A

فرهاد دژپسند:

وزیر امور و اقتصاد دارایی در ارومیه گفت: مدیران شرکت‌های دولتی، نمایندگان و استانداران کشور به راحتی با موضوع واگذاری شرکت‌ها به بخش خصوصی موافقت نمی‌کنند.

به گزارش ایلنااز ارومیه، فرهاد دژپسند عصر امروز در جلسه گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت در ارومیه اظهار کرد: مدیران شرکت‌های دولتی، نمایندگان و استانداران کشور به راحتی با موضوع واگذاری شرکت‌ها به بخش خصوصی موافقت نمی‌کنند برای این منظور با دلایل مختلفی از جمله امنیتی، قومیتی و مذهبی اجازه واگذاری داده می‌شود.

وی افزود: تعداد بخش خصوصی ریسک‌پذیر در کشور بسیار کم بوده و برای خرید شرکت‌های دولتی وارد گود نمی‌شوند و از طرفی همان مسؤولان مخالف واگذاری در برابر بخش خصوصی شرط و شروط زیادی مطرح می‌کنند تا آنها را منصرف کند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی عنوان کرد: در پیش از انقلاب دیدگاه خوبی نسبت به بخش خصوصی وجود نداشت که این دیدگاه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تدریج تغییر کرده و در حال حاضر کسی در کشور دیدگاه منفی نسبت به بخش خصوصی ندارد.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به یک اقتصاد مانا باید سهم بخش خصوصی افزایش پیدا کند چرا که به عقیده بنده بخش خصوصی باید نقش اطلاعات عملیات کشور مانند زمان جنگ را برعهده داشته باشد.

دژپسند با بیان اینکه بخش خصوصی برای حل مشکلات قانونی، آنها را با جزئیات به دولت اعلام کند، گفت: در ارتباط با مشکل سرمایه در گردش تسهیلات اجرایی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: در ارتباط با ماده ۲۰ وزارت امور اقتصاد و دارایی با تقسیط و نرخ سود ۱۵ درصد موافق بوده و در این موضوع وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز مشکلی ندارد و به زودی این اصلاحیه به تصویب خواهد رسید.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه تراز تجاری کشور در پنج ماهه نخست امسال مثبت بوده است، گفت: این نشان دهنده این است که تمایل به صادرات محصولات غیرنفتی در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین منطقه آزاد کشور در آذربایجان‌غربی وجود دارد، عنوان کرد: همین منطقه آزاد می‌تواند یکی از پیشران‌های توسعه در کشور و استان باشد.

 

اقتصاد بخش خصوصی جنگ دولت شرکت های دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر