کد خبر: 801698 A

رئیس دانشگاه پیام‌نور آذربایحان غربی گفت: دانشگاه پیام‌نور به دنبال تقویت زیر ساخت های الکترونیکی است

به گزارش ایلنا از ارومیه، کامران جباری رئیس دانشگاه پیام‌نور آذربایجان‌غربی در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه بیان کرد: دانشگاه پیام نور دارای  استانداردترین شبکه آزمونی در کشور است این موضوع سبب می‌شود مجری تمام کنکورهایی که برگزار می‌شود، باشد.

جباری افزود: از لحاظ دارا بودن زیرساخت‌های الکترونیکی، ۲۲ درصد آزمون‌های دانشگاه و حتی برخی از کلاس‌های درس الکترونیکی برگزار می‌شود. هدف از برگزاری آزمون به صورت الکترونیکی صرفه جویی در زمان و کاغذ است.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور  به دنبال توسعه فیزیکی نیست، افزود: هدف این دانشگاه تقویت زیر ساخت‌های الکترونیکی و حتی تولید محتوای الکترونیکی است.

جباری ادامه داد: تاکنون در دانشگاه پیام نور هیچ دانشجویی بدلیل نداشتن تمکن مالی در پرداخت شهریه از تحصیل جا نمانده است. دانشگاه بر این باور است که سرمایه گذاری بر روی دانش دانشجویان رابطه مستقیم با ایجاد اشتغال و چرخیدن چرخ صنعت دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور ارومیه ادامه  داد: داوطلبان واجد شرایط و علاقمند به تحصیل در دانشگاه پیام نور می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و یا حتی حضوری به کلیه واحدها و مراکز در سراسر کشور تا ۲۶ شهریور ماه  نسبت به ثبت‌نام  در رشته‌هایی که پذیرش بدون آزمون صورت می‌گیرد در مقطع کارشناسی مهر ۹۸ اقدام کنند.

جباری با بیان اینکه  در حال حاضر ۲۲ هزار دانشجو  در ۷۶رشته مقطع تحصیلی کارشناسی در حال تحصیل هستند، افزود: بیش از ۲ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در سطح استان در حال تحصیل هستند.

جباری بیان کرد: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های پیام نور آذربایجان‌غربی ۱۶۵ نفر است که از این تعداد ۸ نفر در مرتبه علمی دانشیار، بیش از ۷۰ نفر در مرتبه علمی استادیار و بقیه در مرتبه علمی مربی فعالیت می‌کنند. تمام مربیان در حال حاضر دانشجوی دکتری هستند که در آینده نزدیک به خیل اساتید دانشگاه اضافه خواهند شد.

جباری در ادامه با بیان اینکه دانشگاه پیام نور آذربایجان‌غربی با ۱۸ مرکز و واحد مستقل در حال فعالیت است، ادامه داد: از این تعداد ۸ مرکز و ۱۰ واحد است. واحد پیرانشهر با توجه به ظرفیتی که داشت به مرکز تبدیل شده و دو واحد اشنویه و سردشت در صف تبدیل به مرکز دانشگاهی شدن هستند.

وی با اشاره به اینکه مراکز رشد واحدهای ماکو و میاندوآب راه اندازی شده بود که مرکز رشد و نوآوری مهاباد و خوی نیز در حال نهایی شدن است، اظهار کرد: علاوه بر آن دانشگاه پیام نور برای پاسخ به نیازهای کشور به دنبال رفع نیازهای علمی کشورهای دیگر نیز است که در این راستا مراحل نهایی کسب مجوز و راه اندازی مرکز بین الملل ماکو قطعی شده که از مهر یا بهمن  ماه سال جاری دانشجوی بین‌الملل برای تعامل بیشتر با کشورهای همسایه جذب می‌شود.

 

آذربایجان غربی اصحاب رسانه دانشجو دانشگاه پیام نور اشنویه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر