کد خبر: 792790 A

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از پایان مرمت قلعه تاریخی بدلبوی ارومیه طی دو سال آینده خبر داد و گفت: باید در جهت حفظ و نگهداری بناهای تاریخی کوشا باشیم و بنای تاریخی قلعه بدلبو از اهمیت گردشگری بالایی برخوردار است.

به گزارش ایلنا از ارومیه،جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، در بازدید اصحاب رسانه از روند مرمت بنای تاریخی قلعه بدلبوی ارومیه اظهار کرد: باید در جهت حفظ و نگهداری بناهای تاریخی کوشا باشیم و بنای تاریخی قلعه بدلبو از اهمیت گردشگری بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: ابتدا مرمت ضروری بنا بسته به اعتبارات تخصیص‌یافته صورت می‌گیرد که این مرمت در بازه زمانی حدود دو ساله به اتمام خواهد رسید.

جباری افزود برای بازسازی این قلعه تاریخی در سال گذشته ۱۰۰ میلیون هزینه شده است که برای امسال پیش بینی می‌شود این مبلغ به ۵۰۰ میلیون تومان برسد.

وی افزود: این اثر تاریخی در گذشته و زمان جنگ‌های دوران قاجار و پهلوی پناهگاه مناسبی برای اهالی روستا و همسایگان همجوار روستا بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی تصریح کرد: اگر طرح پیشنهادی در این مکان اجرا شود، مالک بنا می‌تواند از تسهیلات بانکی استفاده کرده و به‌عنوان کارآفرین بخش اقامتی و غذاخوری و رستوران سنتی را جهت استفاده مسافران و گردشگران آماده‌سازی کند.

وی بیان کرد: با مرمت بنا ضمن حفظ بنای قلعه بدلبو از تخریب،در حوزه گردشگری خدماتی ارائه داده و اکنون بنا استحکام‌بخشی شده و نگرانی‌های موجود در جهت تخریب و از بین رفتن آن برطرف شده است.

جلیل جباری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر