کد خبر: 786437 A

مدیرکل اوقاف وامور خیریه آذربایجان غربی:

مدیرکل اوقاف وامور خیریه آذربایجان غربی گفت: گزینه اول انتخاب مسئولان باید حافظان کل قرآن باشد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر جوانبخت، مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی در آئین اختتامیه چهل‌ودومین دوره مسابقات استانی قرآن کریم،اظهار کرد: یکی از شیرین‌ترین و به‌ یادماندنی‌ترین حوزه‌ها در اوقاف و امور خیریه، فعالیت‌های قرآنی و برگزاری مسابقات قرآنی از مرحله شهرستانی به استانی و نهایتاً کشوری و بین‌المللی است.

وی ادامه داد: قرآن به معنای سفره الهی بوده و هر کس که در محضر قرآن زانو بزند و از آیات آن بهره‌مند شود، به هیچ عنوان گمراه نخواهد شد و این نیز به شرط قبول ولایت اهل بیت عصمت و طهارت است.

جوانبخت یادآور شد: وضعیت موقوفات قرآنی در کل کشور و به‌ خصوص استان باید بیشتر و بهتر تشریح شود. ۱۹۵ هزار موقوفه در کل کشور وجود دارد و کمتر از دو درصد مختص نیات قرآنی است. سهم استان ما از این موقوفات کمتر از یک درصد است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی تصریح کرد: متاسفانه قرآن در مهجوریت تخصیص بودجه‌ها قرار دارد و امسال با کاهش ۷۰ درصدی بودجه فعالیت‌های قرآنی در کشور مواجه بودیم و با اعتراض فعالان قرآنی کشور بودجه امسال به ۱۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت که باید دید از این بودجه، چه میزان اختصاص خواهد یافت.

وی در رابطه با حمایت از حافظان و قاریان دارای رتبه‌های بین‌المللی در کشور و استان گفت: هرکس که قرآن در دل او حفظ شده، باید به او اعتماد شود و گزینه اول انتخاب مسئولان باید حافظان کل قرآن باشد و از نام‌آوران و نخبگان قرآنی باید در ادارات و سازمان‌ها استفاده شود.

جوانبخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر