کد خبر: 786092 A

مدیر باشگاه 90 ارومیه خبر داد: درصورت عدم ثبت قراردادها و ارائه لیست بازیکنان، این تیم به لیگ دسته سوم فوتبال کشور سقوط خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ارومیه، یحیی بهاری در نشست خبری خود با بیان اینکه تیم فوتبال 90 ارومیه جایگاه خود در لیگ دسته یک کشور حفظ کرد، افزود:  اکنون که پس از 40 سال یکی از آرزوهای بزرگ مردم ارومیه به وقوع پیوسته و این شهر در عرصه فوتبال کشور حرفی برای گفتن دارد، مشکلات عدیده ای گریبانگیر این تیم شده است.

وی با بیان اینکه هنوز تکلیف این تیم به لحاظ ساختاری مشخص نیست، اظهار کرد: امتیاز تیمداری در لیگ دست یک توسط زنوزی مالک باشگاه تراکتور تبریز  به شهر ارومیه هبه شده و با حمایت‌های نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی مسیر پر فراز و نشیبی که در  سال گذشته توسط تیم 90  ارومیه طی شده که نتیحه آن باقی ماندن در لیگ دسته یک کشور بود ولی امسال  شاهد بلاتکلیفی تیم هستیم به طوری که  در خصوص تیمداری و ثبت قراردادهای بازیکنان مشکلات اساسی وجود دارد.

مدیر باشگاه 90 ارومیه با بیان اینکه  حدود 10 روز تا پایان مهلت نقل و انتقالات و ارائه لیست بازیکنان برای حضور در لیگ دسته یک فوتبال کشور باقی مانده، اذعان کرد: هنوز نمی‌دانیم قابلیت تیمداری را خواهیم داشت یا خیر و در صورت عدم ارائه لیست تا زمان تعیین شده، امتیاز لیگ دسته یک مطابق قانون ملغی شده و این تیم به لیگ دسته سوم سقوط خواهد کرد.

وی بدهی‌های سالیان  گذشته باشگاه ماشین سازی تبریز را نیز از دیگر مشکلات باشگاه 90 ارومیه ذکر کرد و گفت: با توجه به بدهی‌های گذشته باشگاه ماشین سازی تبریز که اکنون به 90 ارومیه منتقل شده و شکایت دروازه‌بان خارجی این تیم، در صورت عدم پرداخت بدهی منجر به بسته شدن سه پنجره نقل و انتقالاتی تیم 90 ارومیه از سوی فیفا خواهد شد.

بهاری اضافه کرد: تیم نوپای 90 ارومیه هیچ گونه عقبه بازیکن سازی ندارد تا بتواند از سه پنجره محروم شده و بازیکنان امید وارد عرصه رقابت‌ها شود.

وی خاطرنشان کرد: هر دو مشکل ذکر شده در صورت حمایت مسؤولان استانی و شهرستانی و شخص زنوزی مالک تراکتور سازی قابل حل است و می توانیم امتیاز لیگ دسته یک را برای نود حفظ کنیم اما متاسفانه مسؤولان استانی و شهرستانی از این موضوع غفلت کرده‌اند.

مدیر باشگاه 90 ارومیه اظهار کرد: باشگاه 90 ارومیه سال گذشته در حالی حفظ امتیاز دسته یک فوتبال کشور را برعهده گرفت که بازی اول تیمی نداشت و 20 ساعت مانده به بازی دوم با بازیکنان امید و با احساس ادای دین و علاقه وارد رقابت‌ها شد.

وی افزود: این تیم تا پایان هفته چهارم رقابت‌ها تفاضل گل منفی 13 داشت اما با درایت و حمایت مسؤولان توانست نه تنها جایگاه خود را در لیگ دست یک کشور حفظ کند بلکه بازی بسیار خوب در جام حذفی با پرسپولیس منجر به مطرح شدن نام این تیم و شهر ارومیه در افکار عمومی شد.

بهاری با بیان اینکه تیم برای تمرین زمین چمن مناسب ندارد، افزود: مسؤولان فدراسیون طی نامه‌ای 17 بند نواقص ورزشگاه تختی ارومیه برای میزبانی در بازی‌های لیگ دست یک را اعلام کرده‌اند که در صورت عدم تکمیل نواقصات، تیم 90 ارومیه در یکی از شهرهای آذربایجان‌شرقی یا کردستان میزبان بازی ها خواهد بود.

بهاری؛ هزینه بازسازی ورزشگاه تختی را حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: برای حمایت  از تیم و هواداران این هزینه بسیار ناچیزی  هست که با حمایت  مسئولین استانی می توان به این مهم دست پیدا کرد.

وی ضمن درخواست کمک از مسئولین استانی بیان کرد: قیمت امتیاز این تیم اکنون بالغ بر پنج میلیارد تومان شده و در صورت سقوط به دسته سوم قیمت آن به 80 میلیون تومان کاهش پیدا خواهد کرد.

بهاری با بیان اینکه اکنون تیم90 ارومیه به عنوان یکی از  باشگاههای بازیکن ساز در سطح کشور شناخته شده است، افزود: از مسئولین استانی درخواست می کنیم به خاطر مردم شریف استان که بعد از چهل سال صاحب تیم فوتبال شده اند کمکهای‌ خود را برای رفع مشکلات این تیم دریغ ننمایند.

وی اضافه کرد:‌ا کنون بیشترین مشکلات تیم 90 مشکلات زیر‌‌‌ساختی است. زمین مناسب برای بازی و تمرین، رختکن مناسب برای بازیکنان، محل اقامت دائمی بازیکنان و کادر تیم از جمله این مشکلات است.

مدیر باشگاه 90 ارومیه از انجام چندین بازی تدارکاتی جهت  آماده سازی تیم برای خضور پر قدرت در لیگ دسته یک خبر داد و گفت: تمرینات پیش فصل تیم 90 ارومیه از 20 روز گذشته شروع شده است. این تیم روز سه شنبه همین هفته بازی تدارکاتی پیش فصل خود را مقابل تیم‌ماشین سازی تبریز ورزشگاه بنیان دیزل برگزار خواهد کرد.

بهاری از برگزاری اردوی تدارکاتی تیم در ترکیه خبر داد و گفت: در صورت حل مشکلات و ثبات در تیمداری، تیم 90 ارومیه با حمایت اسپانسر اواخر ماه جاری به مدت یک هفته اردوی تدارکاتی خودرا در‌شهر ازمیر ترکیه برگزار خواهد کرد.

 

رقابت فوتبال مشکلات نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای افکار عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر