کد خبر: 785812 A

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی خبر داد:

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی از ساماندهی ۲۴۹ کودک کار خیابانی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا از ارومیه، سعید فریور در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بهزیستی با بیان اینکه ۱۱۶ واحد مسکن مددجویی در استان با اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون در روز اول هفته بهزیستی افتتاح شده است، افزود: کلنگ زنی ۹۷۰ واحد مسکن مددجویی را با همکاری و مشارکت سپاه، ارائه خدمات در مراکز بهزیستی، برپایی نمایشگاه‌های آگاهی بخش در خیابانها، اجرای برنامه در مهدهای کودک، برپایی نمایشگاه توانمندی معلولان از دیگر برنامه های گرامیداشت این هفته است.

 وی با بیان اینکه تعداد مددجویان استان ۸۰ هزار و ۱۵۶ خانوار است و ۳۹ هزار و ۷۱۶ خانوار مستمری بگیرند، تصریح کرد: از تعداد مستمری بگیران استان ۵ هزار و ۴۱۴ خانوار مستمری بگیر تامین اجتماعی، ۱۱ هزار و ۷۲۶ خانوار مستمری بگیر توانبخشی و ۲۳ هزار و ۵۴۲ خانوار از محل هدفمندی یارانه ها هستند.

فریور جمع کل مراکز ارائه دهنده خدمات بهزیستی در استان را هزار و ۴۰۷ مرکز اعلام کرد و گفت: ۶۴ مرکز توانبخشی، ۴۱۳ مرکز پیشگیری،۷۲ مرکز خدمات مشاوره اجتماعی، ۵۱ مرکز توانبخشی معلولین، ۴۹ مرکز درمان و بازتوانی معتادین در استان فعال است.

وی از فعالیت ۷۲۷ مهدکودک در استان خبر داد و افزود: ۲۰ مرکز نگهداری شبانه روزی کودکان بی سرپرست و خیابانی، ۱۸ مرکز کلینیک اورژانس اجتماعی، ۱۸ مرکز توانبخشی سالمندان، ۱۶ مرکز درمان روانی مزمن ، ۱۰ مرکز خدمات مشاوره ژنتیک نیز ارائه خدمات می دهند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی از ساماندهی ۲۴۹ کودک کار خیابانی در استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: امسال ۴۹ کودک کار در استان ساماندهی شدند، ضمن اینکه طی سال گذشته ۲۶ کودک و امسال نیز ۴ نفر به خانواده های دارای صلاحیت واگذار شده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات در خانه امن به زنان خشونت دیده در استان گفت: سال گذشته برای ۱۴۷ زن در خانه امن خدمات ارائه شده که طی سه ماهه نخست سال نیز ۲۸ نفر خدمات دریافت کردند.

نشست خبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر