کد خبر: 779064 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی گفت: ۲۲ درصد آزمون‌های دانشگاه پیام‌نور و برخی از کلاس‌های درس به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

کامران جباری رئیس دانشگاه پیام‌نور آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با ایلنا، ضمن بیان این مطلب گفت: دانشگاه پیام نور دارای استانداردترین شبکه آزمونی در کشور است؛ این موضوع سبب می‌شود مجری تمام کنکورهایی که برگزار می‌شود، باشد.

جباری افزود: از لحاظ دارا بودن زیرساخت‌های الکترونیکی، ۲۲ درصد آزمون‌های دانشگاه و حتی برخی از کلاس‌های درس الکترونیکی برگزار می‌شود. هدف از برگزاری آزمون به صورت الکترونیکی صرفه جویی در زمان و کاغذ است.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور  به دنبال توسعه فیزیکی نیست، افزود: هدف این دانشگاه تقویت زیرساخت‌های الکترونیکی و حتی تولید محتوای الکترونیکی است.

جباری ادامه داد: تاکنون در دانشگاه پیام نور هیچ دانشجویی بدلیل نداشتن تمکن مالی در پرداخت شهریه از تحصیل جا نمانده است؛ دانشگاه بر این باور است که سرمایه گذاری بر روی دانش دانشجویان رابطه مستقیم با ایجاد اشتغال و چرخیدن چرخ صنعت دارد.

وی تاکید کرد: کار فرهنگی باید دانشجو محور باشد چرا که دانشگاه علاوه بر آموزش، باید بر بارآوری دینی و معنوی دانشجو هم تلاش کند.

رئیس دانشگاه پیام نور ارومیه ادامه داد: داوطلبان واجد شرایط و علاقمند به تحصیل در دانشگاه پیام نور می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و یا حتی حضوری به کلیه واحدها و مراکز در سراسر کشور تا ششم‌ شهریور ماه  نسبت به ثبت‌نام در رشته‌هایی که پذیرش بدون آزمون صورت می‌گیرد در مقطع کارشناسی مهر ۹۸ اقدام کنند.

جباری در ادامه افزود: دانشگاه پیام‌نور مرکز ارومیه میزبان مسابقات والیبال دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های پیام نور در سال ۹۹ خواهد بود.

جباری با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲ هزار دانشجو در ۷۶ رشته مقطع تحصیلی کارشناسی در حال تحصیل هستند، افزود: بیش از ۲ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در سطح استان در حال تحصیل هستند.

جباری بیان کرد: اعضای هیات علمی دانشگاه‌های پیام نور آذربایجان‌غربی ۱۶۵ نفر است که از این تعداد ۸ نفر در مرتبه علمی دانشیار، بیش از ۷۰ نفر در مرتبه علمی استادیار و بقیه در مرتبه علمی مربی فعالیت می‌کنند.

تمام مربیان در حال حاضر دانشجوی دکتری هستند که در آینده نزدیک به خیل اساتید دانشگاه اضافه خواهند شد.

جباری در ادامه با بیان اینکه دانشگاه پیام نور آذربایجان‌غربی با ۱۸ مرکز و واحد مستقل در حال فعالیت است ادامه داد: از این تعداد ۸ مرکز و ۱۰ واحد است.

واحد پیرانشهر با توجه به ظرفیتی که داشت به مرکز تبدیل شده و دو واحد اشنویه و سردشت در صف تبدیل به مرکز دانشگاهی شدن هستند.

آذربایجان غربی ایجاد اشتغال دانشگاه پیام نور کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر