کد خبر: 766875 A

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: نظارت لازم و کافی توسط دستگاه قضایی بر ریز هزینه‌کرد ستاد دیه استان دارد و جای هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای نیست.

علی اکبر گروسی در گفت‌و‎گو با خبرنگار ایلنا در ارومیه با اشاره به برگزاری جشن گلریزان اظهار کرد: دستور خداوند است که به بندگان خود توصیه می‌کند انفاق کنید و به نیازمندان از چیزهای که برای خودتان با ارزش هستند، ببخشید و انسان دوراندیش باید برای کسب سعادت در آخرت تلاش کند و مطابق این دستور الهی، مراسم جشن گلریزان به منظور جمع‌آوری کمک به زندانیان جرایم غیرعمد با حضور خیران این عرصه در ارومیه برگزار شد.

وی افزود: مراسم جشن گلریزان در معنی واقعی خود جشن فداکاری و مهربانی است و البته فقط یک حالت نمادین دارد چرا که خیرین بسیاری هستند که بدون اینکه نامی از آنها برده شود در طول سال کمک‌های خود را به این ستاد انجام می‌دهند.

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: نحوه هزینه‌کرد مبالغ جمع‌آوری شده در این جشن‌ها بنا به تشخیص ستاد دیه استان تعیین می‌شود و به منظور آزادی زندانیان جرایم غیرعمد که تحمل حبس می‌کنند هزینه خواهد شد.

وی گفت: هم اکنون برخی شبهات در مورد استفاده از مبالغ گلریزان جمع‌آوری شده در سایر موارد غیر آزادی زندانیان وجود دارد که صحت ندارد و نظارت لازم و کافی توسط دستگاه قضائی بر ریز هزینه‌کرد ستاد دیه وجود دارد و جای هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای نیست.

 

 

آذربایجان غربی احسان و نیکوکاری دیه فاصله طبقاتی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر