کد خبر: 763471 A

دهقان خبر داد:

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از 100 میلیارد ریال مشوق یارانه صادراتی مصوب برای صادر کنندگان سیب درختی استان، تاکنون 70 میلیارد ریال آن جهت پرداخت به صادر کنندگان استان تخصیص یافته است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از ارومیه، احمد دهقان در جلسه هماهنگی پرداخت یارانه صادرات سیب درختی سال ۹۶ با بیان اینکه هدف وزارت جهاد کشاورزی توسعه و حمایت از صادرات محصولات کشاورزی است، اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست‌های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی و پیگیری مستمر این سازمان مشوق یارانه صادراتی به صادر کنندگان سیب درختی استان پرداخت می‌شود و پیگیر تخصیص مابقی اعتبار برای پرداخت به صادر کنندگان هستیم .

وی افزود: یارانه صادراتی صرفا به صادرکنندگانی پرداخت می‌شود که در سال ۱۳۹۶ اقدام به صادرات سیب درختی از مبادی قانونی کرده و از سایر مشوق‌های صادراتی استفاده نکرده باشند، تعلق می گیرد .

وی با اشاره به اینکه درسال 96 بیش از 57 هزار تن سیب درختی استان صادر شد، افزود:  کلیه صادر کنندگان سیب درختی واجد شرایط استان که با مراجعه به سامانه مشوق‌های صادراتی وزارت جهاد کشاورزی به آدرس http://eagri.maj.ir نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت نام اقدام کرده  و از طریق اتحادیه صادرکنندگان میوه و تره بار استان نسبت به پیگیری دریافت یارانه صادراتی اقدام نموده اند ، مشمول دریافت این یارانه خواهند بود.

لازم به ذکر است که در صورت تایید اظهارنامه گمرکی از گمرکات کشور ، یارانه صادارتی به آنها پرداخت خواهد شد.

آذربایجان غربی جهاد کشاورزی یارانه احمد دهقان صادرات محصولات کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر