کد خبر: 761226 A

دهقان تاکید کرد:

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بر لزوم رصد مستمر توزیع نهاده های دامی و طیور وارداتی با ارز دولتی از مبادی ورودی تا مصرف کنندگان نهایی در سطح بازار استان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از ارومیه، احمد دهقان در جلسه هماهنگی تامین نهاده های دامی استان با اشاره به اهمیت نظارت بر فرآیند تامین و توزیع کالاها ، اظهار کرد: فرآیند نظارت باید از مبدا تولید کالاها تا مبدا مصرف کننده به صورت جدی انجام گیرد تا از سوء استفاده های احتمالی در این رابطه جلوگیری به عمل آید.

دهقان با اشاره به رصد و پایش تامین و توزیع نهاده های دامی اعم از جو، کنجاله سویا، ذرت در سطح استان ادامه داد: پایش مستمر اطلاعات دریافتی شرکت های وارد کننده (از مبادی ورودی تا مصرف) و ارسال گزارش لیست توزیعی به مدیریت توسعه بارزگانی سازمان از طریق رابطین شهرستان‌ها به صورت روزانه باید انجام گیرد.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی آمادگی تبدیل شدن به هاب نهاده های دامی در کشور را  دارد، تاکید کرد : نهاده های دام و طیور وارداتی از ۱۷ اسفند ۹۷ با ارز دولتی وارد کشور شده و به تدریج بین تولیدکنندگان توزیع می شود و تولیدکنندگان موظفند محصول خود را با قیمت مصوب عرضه کنند.

دهقان خاطر نشان کرد: تا کنون ۲۵ هزار و ۹۷ تن سویا و  ۵ هزار و ۶۶۱ تن ذرت دامی بین واحدهای مرغداری استان و ۹ هزار و ۶۱ تن سویای دامی بین دامداران استان توزیع شده و این روند همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار استان، تولید کنندگان طیور استان نباید محصول خود را  بیشتر از  قیمت مصوب  ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح بازار بفروش برسانند که در صورت مشاهده با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

آذربایجان غربی ارز جهاد کشاورزی نهاده های دامی مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر