کد خبر: 760836 A

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی با بیان اینکه سینماهای ارومیه باید از نو ساخته شوند، گفت: برای نوسازی سینماهای استان 12میلیارد تومان اعتبار نیاز است

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های پیشرو در سینماداری کشور بود که سال به سال تعداد سینماهای این استان کاهش یافت و در حال حاضر از 17 شهرستان این استان تنها در شهرستان ارومیه سینمای استاندارد وجود دارد.این در حالی است که تنها  در حال حاضر تعداد اندک شماری از  سینماهای فعال در  استان وجود  دارد. انقلاب، ایران و آزادی سه سینمای فعال ارومیه است.

تاریخ سینما در ارومیه به دوران رضا شاه می‌رسد ولی به طور رسمی از اواخر دهه 30 شمسی 6 باب سالن سینما در ارومیه تاسیس شد که بعد از تعطیلی سه سینما شامل سینماهای کریستال، فرهنگ و تربیت، بقیه سینماهای ارومیه در حال فعالیت است.

احد هوشمند در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: برای بازسازی و نوسازی سینماهای استان با توجه به شرایط اقتصادی 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

هوشمند با اشاره به اینکه برای  بازسازی هر سینما حدود  2 میلیارد و 800 میلیون تومان مورد نیاز است تصریح کرد: در خصوص سینما‌های شهرستان‌های خوی، ماکو ، سلماس و نقده برنامه ریزی های انجام شده و در صورت تامین اعتبار توانایی ساخت سینما در این شهر ها را داریم.

وی افزود: هم اکنون هر سه سینمای شهرستان ارومیه نیاز  به بازسازی دارند که در صورت تامین اعتبار توانایی بازسازی این سه سینما  وجود دارد.

آذربایجان غربی استاندارد انقلاب شرایط اقتصادی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر