کد خبر: 758717 A

محمدی مطرح کرد:

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: در استان ۱۴۰ مدرسه زیر پنج نفر و ۲۴ مدرسه تک نفره برای توسعه و بالا بردن پوشش تحصیلی استان فعالیت دارد و میزان با سوادی قبل انقلاب ۳۷ درصد بوده که هم اکنون بیش از ۹۱ درصد است.

به گزارش ایلنا از ارومیه، ابراهیم محمدی در سی و هشتمین یادواره نکوداشت ستاد معلم و شهید مرتضی‌مطهری که در سالن رخشانخواه برق برگزار شد، ضمن تبریک هفته معلم به تمامی فرهنگیان و فرهیختگان استان با اشاره به اینکه در کشور ۳۶ هزار شهید فرهنگی وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد شهید در کشور ۱۲ هزار شهید در استان وجود دارد که از میان آنها ۱۴۳ شهید فرهنگی و ۷۷۷ شهید دانش‌‌آموز در استان وجود دارد. 

وی افزود: در هفته معلم ۸۷۰ نفر از معلمان استان در برنامه‌های مختلف تجلیل می‌شوند و همچنین تجلیل از ۱۴۳ شهید فرهنگی، ۶۴۰ نفر از پیشکسوتان فرهنگی، عیادت از ۱۹۰ نفر بیماران خاص و برنامه های مختلف فرهنگی که در نهایت، مجموعا ۲۱۵ برنامه در هفته معلم اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی بیان کرد: اکنون آموزش و پرورش استان نزدیک پنج هزار مدرسه و 600 هزار دانش آموز دارد، در حالیکه مدارس قبل از انقلاب دو هزار و ۵۰۰ واحد آموزشی و 300 هزار دانش آموز بود.

وی تصریح کرد: تعداد هنرستان‌ها قبل از انقلاب 6 واحد بود، اما امروز به 251 واحد افزایش یافته و همچنین پس از پیروزی انقلاب اسلامی، 22 دارالقرآن، 19 پژوهش سرا، 28 مدرسه استعدادهای درخشان،51 مدرسه شاهد، 6 اردوگاه،چهار مدرسه استثنائی، هفت هزار و 412 کتابخانه کلاسی، بیش از 650 نمازخانه مستقل در مدارس، در چهار دهه اخیر بوده است.

محمدی با اشاره به اینکه در اوایل انقلاب تفاوت سواد بین زن و مرد در اوایل انقلاب ۲۹ درصد بود، هم اینک هشت درصد رسیده است بیان کرد: این آمار نشان دهنده توجه و نگاه دولت به زنان و دختران بیشتر شده در زمینه سواد بیشتر شده است.

وی افزود: در استان ۱۴۰ مدرسه زیر پنج نفر و ۲۴ مدرسه تک نفره برای توسعه و بالا بردن پوشش تحصیلی استان فعالیت دارد و میزان با سوادی قبل انقلاب ۳۷ درصد هم اکنون بیش از ۹۱ درصد است.

محمدی بیان کرد: توزیع تغذیه رایگان در ۱۲ شهرستان و یک و هزار و ۱۴ روستا بین ۷۵ هزار دانش آموز از دیگر فعالیت‌های ارزشمند آموزش و پرورش است که در آذربایجان غربی اجرایی شده است‌.

وی افزود: سند بالادستی آموزش و پرورش برای آموزش سند تحول بنیادین است که تحقق اجرایی این سند، آموزش و پرورش منسجم و برنامه محور است هرچند در برخی موارد محتوای کتب درسی بنابه فرموده رهبر معطم انقلاب باید تغییر و تحولی در آن اتفاق بیفتد، 

ولی ما با تمامی توان از هویت دینی و اسلامی دانش آموزان خود دفاع خواهیم کرد.

 محمدی اذعان کرد: با عنایت خداوند  دانش‌آموزان را طوری تربیت خواهیم کرد که به عنوان افرادی دانا، خردمند، پرهیزکار و شجاع و نترس مبتنی بر معیارهای دینی را تربیت شده باشند و صادقانه به کشور خدمت کنند.

محمدی گفت: اجازه نخواهیم داد در آموزش و پرورش استان این اتفاق بیفتد که آموزه‌های غیردینی به دانش‌آموزان ارائه شود، آموزش و پرورش متعلق به همه مردم است چرا که ما اعتقاد داریم کشوری قدرتمند و توانا است که دارای دانایی مبتنی بر نظام اسلامی باشد.

آذربایجان غربی آموزش و پرورش انقلاب پوشش مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر