کد خبر: 128256 A

چکیده: پرداخت نکردن حقوق کارگران مقدمه‌ای است برای تعطیلی کامل کارخانه که طبق یک برنامه پیش‌می‌رود. / کارخانه شهدآب پیش از خصوصی سازی بیش از ۱۴۰ کارگر داشت اما هم اکنون تعداد کارگران به ۶۰ نفر رسیده است.

یک فعال کارگری در ارومیه از تعویق ۵ ماه حقوق بیش از ۶۰ کارگر کارخانه تولید کنستانتره وآب میوه «شهدآب» خبر داد و گفت: کارگران این کارخانه از تیر ماه سال جاری حقوقی دریافت نکرده‌اند.

این کارگر که نخواست نامش فاش شود با اشاره به واگذاری ۳۴ درصد از سهام کارخانه شهداب از سال ۸۷ به بخش خصوصی، به ایلنا گفت: با واگذار کردن بخشی از سهام کارخانه به بخش خصوصی مشکلات کارخانه و به تبع کارگران آغاز شد.

او در این باره گفت: کارخانه شهدآب پیش از خصوصی سازی بیش از ۱۴۰ کارگر داشت اما هم اکنون تعداد کارگران به ۶۰ نفر رسیده است.

این کارگر مدعی شد: پرداخت نکردن حقوق کارگران مقدمه‌ای است برای تعطیلی کامل کارخانه که طبق یک برنامه پیش‌می‌رود.

این کارگر اضافه کرد: با توجه به اینکه محیط کارخانه شهدآب و زمین‌های تحت مالکیت آن به دلیل مشرف بودن با شهر ارومیه دارای ارزش مالی در زمینه ساخت و ساز واحد‌های تجاری است، به نظر می‌رسد با تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگران زمینه تبدیل کارخانه به املاک تجاری فراهم شود.

او با بیان اینکه کارگران این واحد به سبب نداشتن امنیت شغلی، قدرت اعتراض ندارند در خاتمه گفت: اگر مسئولان چاره‌ای برای مشکلات کارخانه شهدآب و کارگرانش نیاندیشند، در آینده شاهد تعطیلی کامل کارخانه و بیکاری کارگران خواهیم بود.

بخش خصوصی بیکاری حقوق خصوصی سازی زمین ساخت و ساز سهام مشکلات کارخانه امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر