کد خبر: 1131307 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت:۶۰ درصد مدارس استان به تعداد سه هزار و ۲۴ مدرسه در مناطق روستایی قرار گرفته است.

مهین منافی در گفت و گو با ایلنا بیان کرد: هم اکنون آموزش و پرورش استان تعداد هشت هزار و ۶۰۰ نفر کمبود نیروی انسانی دارد که با استمرار بازنشستگان و حق التدریس پوشش داده شده است.

وی افزود: سرانه فضای آموزشی در سطح استان آذربایجان غربی ۴.۰۵ مترمربع به ازای هر دانش آموز است که پایین تر از میانگین کشوری است.

منافی ادامه داد: شکل جغرافیایی و مرزی بودن از مهم‌ترین علل محرومیت این استان در بخش آموزش و وضعیت نامطلوب فضای آموزشی است.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، بیان کرد: ۶۰ درصد مدارس استان به تعداد سه هزار و ۲۴ مدرسه در مناطق روستایی قرار گرفته است.

وی با اشاره به مجاهدت فرهنگیان استان در ایام کرونا گفت: در مناطقی که فاقد امکانات اینترنت بودند، معلمان از طریق درسنامه ها و تشکیل گروه‌های آموزشی خودجوش، فرآیند آموزش را تداوم بخشیدند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی افزود:با وجود محدودیت دسترسی به اینترنت در سطح استان، در این ایام یک هزار و ۸۵۰ روستا نسبت به این امکانات تجهیز شدند.

منافی تصریح کرد: بیش از ۹۸ درصد مدیران مدارس، ۹۴ درصد معلمان و ۸۵ درصد دانش آموزان استان در برنامه شاد فعال هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: سال تحصیلی گذشته تعداد ۳۲۴ هزار دانش آموز دوره ابتدایی در سطح استان مشغول تحصیل بودند.

وی اضافه کرد: در راستای آغاز سال تحصیلی جاری در استان ۴۶ پایگاه سنجش شاخص های سلامت نوآموزان و یک پایگاه تخصصی ایجاد شده است و ۵۶ هزار نفر به این پایگاه ها مراجعه کرده اند.

منافی گفت: شش هزار نفر نوآموز پایه اول و ۲ هزار و ۷۰۰ نفر پیش دبستانی نیز در این مدت اقدام به نوبت گیری کرده اند.

وی بیان کرد: میزان تراکم کلاسی در مقطع ابتدایی امسال ۲۵.۲۹ درصد، متوسطه اول ۲۷.۸۶ و متوسطه دوم ۲۵.۰۵ و تراکم کل استان ۲۵.۸۲ بوده است.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی آموزش و پرورش شاخص مدرسه نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر