کد خبر: 1124316 A

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از تشکیل ۳۶۶ فقره پرونده قاچاق احشام از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد اقوامی با بیان اینکه امسال ۳۶۶ فقره پرونده قاچاق احشام شامل ۲۴ هزار و ۱۱۷ رأس گوسفند و یک هزار و ۲۸ رأس گاو در استان تشکیل شده است، افزود: صاحبان این پرونده به پرداخت بیش از ۱۶ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.

وی با اشاره به وصول دو هزار و ۴۷۵ فقره پرونده در بخش قاچاق کالا و ارز طی سال جاری افزود: این میزان در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال ۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

اقوامی اظهار کرد: صاحبان این پرونده‌ها پس از طی مراحل قانونی علاوه بر ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت به پرداخت بیش از یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی همچنین از محکومیت ۵ میلیارد ریالی برای قاچاق قطعات صنعتی در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: مأموران پلیس آگاهی شهرستان خوی در حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون مشکوک و در بازرسی از آن مقدار ۱۰ هزار و ۲۰ کیلوگرم بلبرینگ صنعتی کشف و ضبط شد.

اقوامی افزود: مراتب به تعزیرات حکومتی شهرستان خوی اعلام و شعبه اول ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز پس رسیدگی و با توجه به گواهی گمرک اتهام را محرز دانست و وی را علاوه بر ضبط کالای مکشوفه به پرداخت ۵ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی همچنین با اشاره به برگزاری گشت مشترک تعزیرات حکومتی به منظور پیشگیری از وقوع تخلف عدم پذیرش بیماران کرونایی توسط بیمارستان‌های خصوصی، گفت: به منظور پیشگیری از وقوع تخلف عدم پذیرش بیماران اورژانسی کرونایی توسط بیمارستان‌های خصوصی گشت مشترکی با حضور معاون حقوقی و پیشگیری تعزیرات حکومتی و معاون درمان دانشگاه علوپزشکی و کارشناسان معاونت غذا و دارو برگزار و اقدامات لازم در این خصوص انجام شد.

وی یادآور شد: در این گشت‌ها از تعدادی ازبیمارستان های خصوصی سطح شهر بازرسی و در خصوص آمار و چگونگی مراحل پذیرش و درمان و رسیدگی به وضعیت بیماران کرونایی مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی تعزیرات دارو دولت قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر