کد خبر: 1123124 A

همزمان با هفته دولت صورت گرفت؛

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: به مناسبت هفته دولت پروژه‌های گازرسانی آذربایجان‌غربی به ارزش ۶۳۰ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

علیرضا شیخی در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به اینکه در هفته دولت چندین  پروژه  گازرسانی در استان افتتاح و کلنگ زنی  می شود، گفت: این پروژه ها به ارزش ۶۳۰ میلیارد ریال  با حضور استاندار آذربایجان‌غربی افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

وی افزود: در هفته دولت امسال ۲۴ روستای آذربایجان‌غربی با ۲ هزار و ۱۵ خانوار از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

شیخی همچنین به اتصال واحدهای صنعتی استان به شبکه ملی گاز رسانی اشاره کرد و گفت: ۲۵ واحد صنعتی نیز در استان به شبکه گاز طبیعی کشور متصل شد که نقش موثری در توسعه استان دارد. 

مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: با اشاره به هزینه کرد ۳۷۰ میلیارد ریالی این شرکت برای پروژه‌های افتتاحی خاطر نشان کرد: کلنگ عملیات گازرسانی به ۱۶ روستا با ۹۸۳ خانوار و عملیات گازرسانی به ۱۱ واحد صنعتی نیز امروز به زمین زده شد که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها تعداد واحد صنعتی متصل به شبکه گاز کشور نزدیک به ۱۴۰۰ واحد می‌رسد.

شیخی افزود: هم اکنون ۷۷ درصد خانوار روستایی و ۹۹.۶ درصد خانوار شهری از گاز طبیعی بهره‌مند هستند که با بهره‌برداری از پروژه‌های امروز درصد خانوار روستایی استان به ۷۸ درصد رسید و با بهره‌برداری از کل پروژ‌های در دست اجرای استان ضریب نفوذ گاز طبیعی در بین خانوار روستایی به نزدیک  ۹۰ درصد خواهد رسید.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی خانوار روستایی دولت زمین گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر