کد خبر: 1116466 A

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی:

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی درباره نتیجه رسیدگی به پرونده تجاوز به سه دختر معلول در یکی از مراکز نگهداری ارومیه که سال گذشته اتفاق افتاده بود ،گفت: این موضوع در حد ادعا بوده و همچنان در حال بررسی از طریق نیروی انتظامی و قوه قضاییه هستیم.

به گزارش ایلنا،  به گزارش ایلنا،سعید فریور در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص ادعای تجاوز به ۳ دختر معلول در یکی از مراکز نگهداری تحت مدیریت بهزیستی ارومیه، اظهار کرد: اوایل سال گذشته ادعایی در فضای مجازی منتشر شد که طی این ادعا اعلام شد سه دختر معلول در یکی از مراکز نگهداری ارومیه مورد تجاوز یکی از کارکنان آن مرکز قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تا کنون دلیل محکمه پسندی برای این ادعا ثابت نشده است، تصریح کرد: از همان ابتدا نسبت به بررسی موضوع از طریق نیروی انتظامی و قوه قضاییه اقدام شده است ولی تا کنون دلیل محکمه پسندی در این زمینه ثابت نشده است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی گفت: تا کنون هیچ شکایتی در این زمینه از سوی این خانواده به ثبت نرسیده است.

فریور با تاکید بر اینکه در مراکز نگهداری به حفظ کرامت و سلامت جسمی و روحی معلولان توجه می‌شود، گفت: موضوع در دست بررسی است و اگر شاهد هتک حرمت به معلولان باشیم و این ادعا صحت داشته باشد، با خاطیان به صورت جدی برخورد می‌شود.

وی افزود: این مسئله از تیرماه سال گذشته در جریان می‌باشد و فرد متهم اکنون آزاد است.

دوشنبه ۱۸ مرداد ماه صفحه توئیتر کمپین معلولان ایران (کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت) از عدم رسیدگی به پرونده  آزار جنسی  ۳ دختر دارای معلولیت در یکی از مراکز نگهداری ارومیه توسط خدمه آن   در اواسط سال گذشته  نوشت وخواستار  اطلاع رسانی بیشتر در این باره پس از گذشت یکسال و بررسی و پیگیری سریع تر پرونده این حادثه از قوه قضائیه شد.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی بهزیستی تجاوز توئیتر حقوق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر